Banksy v Kranju

Aktualno > Dogodki | piše: MOK | 5.6.2016
Svetovno znanega in daleč najuspešnejšega gverilskega grafitarja znanega pod imenom Banksy, označenega za “kralja urbane umetnosti”, “modernega urbanega Zorrota” in “sodobnega Picassa” bo to poletje zaneslo v kranjsko Layerjevo hišo.
Banksyevo delo
Banksyevo delo
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Od 31. maja do 28. septembra 2016 bodo v galeriji Layerjeve hiše na ogled postavljene originalne Banksyjeve stvaritve.

Britanski anonimni poulični umetnik Banksy je bil označen že za marsikaj. Nekateri tega gverilskega grafitarja kujejo v zvezde, saj so ga kronali za »kralja urbane umetnosti«, spet drugi ga smatrajo kot mazaškega vandala, prodano dušo ali subkulturnega izdajalca. Nekaj pa je vsem vendarle skupno – zaradi slovesa, ki ga uživa, so ga pričeli iskati prav vsi, od policije, zbirateljev umetnosti, pa vse do oboževalcev in stenskih preganjalcev. Pot kontroverznega šablonerja se je začela v rodnem Bristolu. S svojim uličnim udejstvovanjem, ki je mešanica pikrega političnega komentatorstva narejenega na vizualno dopadljiv način, je hitro zaslovel na medmrežju, postajal pa je zanimiv tudi za umetniški trg. Čeprav danes njegova platna visijo med marsikatero petično umetniško zbirko, se Banksy še vedno podaja na kraj svojih prvotnih »zločinov« – na ulico.

Razstavo Baksyjevih del, poimenovani Banksy, thank you for the flowers, Layerjeva hiša umešča v štirimesečni kulturni program Layer, hvala za rože. V hiši se s 1. junijem začenja likovno-glasbeni festival Pleska z nemškimi RaumZeitPiraten, beltinško ŠKM bando, izolskimi Izland, ljubljanskimi Your Gay Thoughts, budimpeškimi Headshotboyz in Videopoetiko. Svojo prostorsko postavitev bo postavil Lo Milo, v ulični galeriji se bo predstavila Maruša Štibelj, kranjčana Tim Pregrad in David Almajer bosta poslikala steno in zid ob terasi Layerjeve hiše.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

Ostati FIT ni več le stvar telesa – zdaj je čas tudi za finančno kondicijo

V času, ko se življenje hitro spreminja in negotovosti ...

10 nasvetov za zmanjšanje stroškov za hrano

Z nekaj majhnimi spremembami v gospodinjstvu lahko obču...

Predlog za branje: Poletni roman, ki vas popelje od Francije do Alžirije

Približuje se čas dopustov in s tem popolni trenutki, k...

Namesto mehčalca: Ceneje, bolj zdravo in učinkovito

Večina mehčalcev, ki jih lahko kupimo v trgovini, vsebu...

Odlična sladica: Slivov štrudelj (recept)

Namesto jabolčnega zavitka, lahko pripravimo tudi slivo...

7 zdravstvenih razlogov ZA uživanje v seksu

Seks ni samo v užitek, ampak znanstveno dokazano izbolj...

Iz Jožičine kuhinje: Zdravilni učinki črne redkve

Nekateri viri ljudske medicine pravijo, da naj bi črna ...

Vse dobre lastnosti limone

Nepogrešljiva je v vsaki kuhinji, uporabljate jo lahko ...

Kako prepoznati znake toplotnega udara pri starejših

Poletje prinaša številne radosti, a tudi nevarnosti – p...

Osamljenost ruši obrambne moči imunskega sistema

Vse več raziskav kaže, da osamljenost zelo negativno vp...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Nadica Lukman

Nadica Lukman
djotiš astrologinja in mentorica za osebno rast


"Lahko smo nejevoljni, tarnamo nad svojimi leti, žalujemo za preteklostjo, a vse to je nesmiselno. Namesto tega delajmo stvari, ki nas veselijo."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.