Na Dunajskih slavnostnih tednih tudi igralec Jude Law in filozof Slavoj Žižek

Aktualno > Dogodki | piše: M. L. | 20.4.2017
Avstrijska prestolnica se bo od 12. maja do 18. junija 2017 spremenila v mednarodno prizorišče glasbe, gledališča in plesa.
Na Dunajskih slavnostnih tednih tudi igralec Jude Law in filozof Slavoj Žižek
Na Dunajskih slavnostnih tednih tudi igralec Jude Law in filozof Slavoj Žižek
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
V petih tednih se bo na različnih lokacijah po Dunaju zvrstilo 44 produkcij iz 28 držav. Med nastopajočimi bosta tudi hollywoodski igralec Jude Law in slovenski filozof Slavoj Žižek.

Na pettedenskem programu tega največjega kulturnega festivala na Dunaju si bo mogoče ogledati številne gledališke, plesne, filmske in operne predstave, performanse, diskusije, inštalacije in literarne večere. Tudi letos bodo Dunajski slavnostni tedni gostili številna znana imena. Slavni britanski igralec Jude Law bo igral v gledališki predstavi Obsesija (Obsession) v režiji Belgijca Iva van Hoveja, in sicer po filmski predlogi Ossessione Luchina Viscontija. Med svetovno znanimi nastopajočimi bo tudi slovenski filozof Slavoj Žižek, ki bo imel 20. maja v AK Wien predavanje z naslovom Pogum brezupa (The Courage of Hopelessness).

Značilnost letošnjega festivala je, da bo meja med kulturnimi zvrstmi močno zabrisana. "Performans, glasba, vizualna umetnost in gledališče se bodo združili v kulturno vesoljsko ladjo, ki povezuje preteklost in prihodnost," je ob predstavitvi programa povedal novi intendant Dunajskih slavnostnih tednov Tomas Zierhofer-Kin. Tako bo nemški umetnik Jonathan Meese v sodelovanju z avstrijskim skladateljem Bernhardom Langom uprizoril vesoljsko opero (space opera), sodobno različico Wagnerjeve opere Parsifal, kitajski umetnik Tianzhuo Chen pa bo v performansu Ishvara združil na prvi pogled nezdružljive glasbene in plesne stile.

Tudi politične in aktualne družbene teme bodo v ospredju marsikatere produkcije Dunajskih slavnostnih tednov. Španec Santiago Sierra bo na primer med svojim performansom bral imena v Siriji ubitih ljudi, avstrijska umetniška skupina Die schweigende Mehrheit (Molčeča večina) se bo z muzikalom posvetila begunski problematiki, italijanski režiser Romeo Castellucci pa se bo v svoji gledališki uprizoritvi Demokracija v Ameriki (Democracy in America) osredotočil na družbenopolitične probleme.

Odprtje festivala Dunajski slavnostni tedni (Wiener Festwochen) z Dunajskimi simfoniki bo 12. maja na trgu Rathausplatz pred mestno hišo. Prireditev na prostem, ki se je vsako leto udeleži več tisoč ljubiteljev kulture, bo za obiskovalce brezplačna, povezovala pa jo bo avstrijska zvezda Conchita Wurst.

Več informacij in program najdete tukaj: http://www.festwochen.at/en/

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Kam pozimi, če ne marate snega? Ideje za vse, ki iščete mir in toplino

Zima ima veliko obrazov. Za nekatere pomeni sneg, mraz ...

Z avtom na pot: Kaj preveriti pred odhodom, kako ravnati ob okvari, utrujenosti...?

Preden se odpravite na pot z avtomobilom, še posebej pa...

Zimska utrujenost ali pomanjkanje železa? Kako razlikovati med obema

Ko pride zima, dnevi postanejo kratki, svetlobe je manj...

Na 27. Slovenski festivalu vin podeljena priznanja

V Cankarjevem domu je 13. in 14. novembra potekal 27. S...

Prihaja 27. Slovenski festival vin!

V Cankarjev dom ponovno prihaja tradicionalen dogodek, ...

Simbolična pogreba Neishe in Marka Verdeva odprla razpravo o minljivosti

V Ljubljani je Slovensko društvo Hospic ob 30-letnici d...

Primeri garij v Dalmaciji: kaj to pomeni in ali je razlog za paniko?

Novice o potrjenih primerih garij v Dalmaciji so pri ma...

Kavna usedlina je vsestransko uporabna

Po prebranem kavne usedline zagotovo ne boste več zavrg...

Luskavica ali psoriaza

Luskavica je dedno pogojena, kronična, večplastna siste...

Trik, ki bo zelo hitro odpravil podbradek!

Skozi leta izgubljamo elastičnost kože, pridobimo nekaj...

Recept za najbolj okusno gobovo juho s krompirjem

Gobova juha s krompirjem je okusna enolončnica, seved...

Nov zakon o bolniški: kako ravnati med začasno odsotnostjo, da ne pride do težav?

Z novim zakonom, ki velja od konca leta 2025, se jasnej...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Irena Dolinšek - IR1

Irena Dolinšek - IR1
upokojena organizatorka dogodkov


"Ljudje se moramo čim prej otresti strahu pred staranjem in delom življenja v penziji! Pomembno je, da sprejemamo vse stopnje razvoja v svojem življenju in izkoristimo njihove prednosti, saj je teh v vsakem obdobju življenja veliko, če jih le vidiš."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.