E-novice

Naroči se in prejemaj nove članke, nagradne igre in kupone.
 
Arhiv odgovorov Zastavi vprašanje Kdo odgovarja
Išči po vprašanjih ostalih uporabnikov in odgovorih naših priznanih strokovnjakov.
Področje
Iskalni niz
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

Zdravilo in odvisnost

Spoštovani, dva meseca sem redno jemal zdravilo Lexaurin 1,5mg in sem opazil, da me je to zdravilo pritegnilo k odvisnosti. Rad bi se odvadil teh zdravil, zato vas prosim za nasvet, kako to storiti? Zdravila sem jemal zaradi hudih težav. Za odgovor se lepo zahvaljujem.

Zdravilo in odvisnost comment arrow
Spoštovani,
pozdravljeni.
težava, s katero se soočate, ni zelo redka, in je posledica čezmernega, predolgega ali nekritičnega jemalnja pomirjeval, kamor sodi tudi Lexaurin. Strokovnjaki so dokazali, da se odvisnost, ki jo opisujete, razvije že po 30 dneh jemanja, t.j. po enem mesecu.

Zdravilo je namenjeno predvsem za kratkotrajno jemanje, najpogosteje za blaženje akutnega posttravmatskega sindroma (duševne razrvanosti po hudem dogodku, npr. po hudi promerni nesreči, po požaru itd.)

Ker ne poznam vaše starosti, sočasnih bolezni, vzroka za jemanja teh zdravil in zdravil, ki jih sočasno prejemate, vam povsem konkretnega nasveta za zniževanje doze in /ali nadomestno zdravilo po tej poti ne morem dati.

Zanesljivo pa vam bo znal pomagati vaš osebni izbrani zdravnik. Predlagam, da se čim prej naročite na pregled in posvet k njemu​. Podaljševanje jemanja Lexaurina lahko povzroči še močnejšo zasvojenost, zato kar pogumno na pot reševanja težave.

Lepo pozdravljeni,

asist. dr. Nena Kopčavar Guček,
dr. med., spec. druž. med.
Prejšna stran
1
2
3
...
Naslednja stran
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Ti je odgovor všeč? Klikni "Všeč mi je" in podaj svoj komentar.

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Komentarji ne odražajo uredniške politike portala MojaLeta.si. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme, ne uporabljate sovražnega govora in upoštevate pravila sodelovanja na portalu.
Upoštevajte, da so odgovori strokovnjakov le nasveti, podani na osnovi zastavljenega vprašanja in omejenih informacij, ki jih uporabnik navede. Pri odgovorih nikakor ne gre za diagnozo, ki bi nadomestila obisk vašega osebnega zdravnika.
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Barbara Bizovičar

Barbara Bizovičar
popotnica


"Sklenila sem, da ne bom več sanjala o življenju, ampak svoje sanje živela!"

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2017 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.