Načela zdravega prehranjevanja

Aktualno > Dogodki | Promocijsko sporočilo | 25.10.2013
Vabljeni na 3. Forum za krepitev zdravja in zdrav življenjski slog ki bo v petek, 25. oktobra 2013, ob 18. uri, v Plečnikovi dvorani hotela MONS v Ljubljani.
Foto: Zavod Preporod
Foto: Zavod Preporod
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Sodelovali bodo: Marjan Videnšek, dr. Manca Košir, mag. Miloš Židanik, dr. med., prof. dr. Dušan Plut, številni člani Zavoda Preporod in drugi zanimivi gostje.

Na srečanju bomo predstavili načela naravnega zdravja, številni pričevalci bodo govorili o svojih izkušnjah, o vplivu posta, polnovredne prehrane, gibanja in zdravega načina življenja na številne bolezni, kot so na primer: artritis, Chronova bolezen, diabetes 2, rak, debelost, povišan krvni tlak, bronhitis, alergije, izgorelost, itn.

Gost na Forumu bo tudi prof. dr. Dušan Plut s Filozofske fakultete v Ljubljani, soustanovitelj gibanja za trajnostni razvoj Slovenije TRS. Njegovo razmišljanje ima naslov Zakaj je trajnostni razvoj edina možnost za Slovenijo?

Mag. Miloš Židanik, dr. med. bo pojasnil, zakaj je v glasilu Zdravniške zbornice Slovenije - ISIS (oktober 2013 - glejte prilogo!) pozval svoje kolege, naj preberejo Kitajsko študijo in druge raziskave, rekoč, "da je dolžnost zdravnikov, da spoznanja, ki nam jih prinese z dokazi podprta znanost, prenesemo v prakso". Vse zdravniške organizacije je povabil, naj skupaj glasujejo za spremembe v odnosu do zdravja na državni ravni.

Forum za krepitev zdravja in zdrav življenjski slog je civilna pobuda, s katero hočemo na osnovi številnih znanstvenih dokazov in pozitivnih izkušenj vplivati na spremembo nacionalnih terapevtskih smernic. Javnost želimo osvestiti, kakšen življenjski slog lahko obvaruje ljudi najhujših bolezni zahodnega sveta, za kar si Zavod Preporod prizadeva že 22 let. Napočil je čas za spremembe - čas je za trajnostno zdravje!
Vstop je prost!

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

V ALEJI največje in najmočnejše mednarodno padel tekmovanje v Sloveniji do sedaj

Do te nedelje, 14. junija, lahko na ALEJI SKY ujamete i...

Od predavanj do terapij: kaj prinaša dogodek Vse je v tebi?

V Arboretumu Volčji Potok bo 13. junija potekal dogodek...

Z avtom na pot: Kaj preveriti pred odhodom, kako ravnati ob okvari, utrujenosti...?

Preden se odpravite na pot z avtomobilom, še posebej pa...

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

»Dolgotrajna oskrba v praksi: sistem se gradi, človek pa ne sme ostati spregledan«

Kako se dolgotrajna oskrba udejanja v resničnem življen...

Super trik, ki takoj očisti ploščice v kuhinji in kopalnici!

Ali tudi vi s težavo odpravljate umazanijo, plesen in v...

Zakaj je dobro pisati dnevnik?

Preverite, kaj so dnevnik hvaležnosti, dnevnik idej in ...

Iz Jožičine kuhinje: Domači rezanci

Iz Jožičine kuhinje prihaja recept za pripravo domačih ...

Naravna rastlina, ki pomaga lajšati simptome menopavze in dviga libido

Če se spopadate z nadležnimi simptomi menopavze in nizk...

KUHALNICA: Enostavni čokoladno orehovi polžki

Čokoladno – orehovi polžki na hitro so preprosti sladki...

3 jutranji rituali, ki vam bodo spremenili življenje

Bi radi spremenili svoje življenje na bolje? Bi radi im...

Sedem tihih znakov, da imate pomanjkanje magnezija

Magnezij je eden najpomembnejših mineralov v telesu. So...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Irena Dolinšek - IR1

Irena Dolinšek - IR1
upokojena organizatorka dogodkov


"Ljudje se moramo čim prej otresti strahu pred staranjem in delom življenja v penziji! Pomembno je, da sprejemamo vse stopnje razvoja v svojem življenju in izkoristimo njihove prednosti, saj je teh v vsakem obdobju življenja veliko, če jih le vidiš."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.