Otroci iz Srečne hiše obiskali Domačijo Lušina

Aktualno > Dogodki | piše: Srečna hiša | 30.9.2016
Če bi se znašli sami v naravi, bi znali preživeti? Bi vedeli, katere plodove lahko zaužijete in katere ne? Bi znali zakuriti ogenj (varno, seveda)?
Za nami je en vesel dan!
Za nami je en vesel dan!
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Pa bi znali tudi naučiti koga drugega, kaj lahko uporabi za preživetje? No, otroci iz Srečne hiše – otroci iz rejniških družin, ki jih je Srečna hiša peljala v Gosteče pri Škofji Loki – so to spoznali minulo soboto, 24. septembra, ko jim je Agata Lušina Struna s svojo ekipo pripravila pester program na Domačiji Lušina.

Otroci pa so poleg tega, kako preživeti v naravi spoznali tudi, s katero barvo se 'oborožiti', ko jim manjka poguma (z rdečo), ko bi radi bili bolj veseli (z rumeno) ali ko bi se želeli sprostiti (z zeleno). Pogum so že kmalu premagovali s spuščanjem po zajli sredi gozda, kjer so se preizkusili tudi v lokostrelstvu z loki, izdelanimi iz vej, timski duh pa so krepili z vajami po metodi Čarobni otroci.

Nenazadnje pa so seveda poskrbeli tudi za konjička, ki so ju nato jahali, to sta bila kobila Atlanta in kastrat Indi; velika večina jih je tako osedlala in sedla na konja prvič v življenju. Izlet na Domačijo Lušina je tako vsem skupaj, tako otrokom kot njihovim rejnikom, prinesel čudovit dan poln novih izkušenj, od tega, kako premagati lasten strah, do tega, kako skuhati nadvse okusen in zelo zdravilen čaj kar s plodovi iz domačega gozda.

Pst! Naberemo jelkine vejice in jih kar cele in sveže damo kuhat, čaj pa po okusu sladkamo. Oljni madeži, ki jih bomo videli na površini, so smolnati in bodo nase vezali strupe iz našega telesa.

Prav tak čaj smo si privoščili ob sendvičih Panini, preden smo zapustili Domačijo Lušina, s katero je Srečna hiša pripravila omenjen septembrski izlet za otroke iz rejništva z območja Lukovice in Domžal. Da so si otroci ta dan res zapomnili, pa smo v Srečni hiši poskrbeli še s podelitvijo sladolednih paketov Moj frosti, ki nam jih je doniralo turistično društvo Moje pleme iz Moravč.

Posebna zahvala za enkraten program na Domačiji Lušina pa gre Agati Lušina Struna in Boštjanu Struna, inštruktorici jahanja Tjaši ter asistentkam Maji, Neji ter Maruši, Branetu T. Červeku in njegovemu asistentu Andreju (preživetje v naravi S.S.F.N Special forces training ) pa Tanji Garvas (Čarobni otroci) ter Klari in Tjaši (Geoss pustolovski park).

Najlepša hvala tudi članom ljubljanskega ABC pospeševalnika in ambasadorki Srečne hiše Tinkari Kovač, ki so finančno podprli naš izlet, ter članicam Rotary kluba Ljubljana Julija, ki so Srečno hišo podprle z donacijo za pomoč pri poravnavi celoletne najemnine.

Preberite tudi reportažo z Domačije Lušina: Ko ti Bajadera in Dim zarezgetata za lep dan!

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

»Dolgotrajna oskrba v praksi: sistem se gradi, človek pa ne sme ostati spregledan«

Kako se dolgotrajna oskrba udejanja v resničnem življen...

Janko Kozel (zgodba o presaditvi srca): "Zavedal sem se, da je smrt zelo blizu."

"Bolj ljubim življenje, vsak dan znova, vsak dan je zam...

Pozor! Kako goljufi pridejo do vaše kreditne kartice? Obstaja 5 načinov

Najpogostejši cilj spletnih goljufov je vaša kreditna k...

Odkrijte Toskano na poseben način: retro vlak za le 29 evrov

Italija je znova dokazala, da zna združiti tradicijo, r...

Imate mrzla stopala? Preberite, zakaj to ni dobro!

Spadate med tiste, ki imajo večkrat hladna stopala? V p...

9 koristnih nasvetov, kako se spoprijeti s kronično boleznijo

Življenje s kronično boleznijo prinaša nešteto izzivov,...

Zdravilno olje, ki pomlajuje kožo, krepi nohte in lase

To je olje, ki bi ga morala uporabljati vsaka ženska, s...

Iz Jožičine kuhinje: Štruklji s prelivom iz sladkorja in sladke smetane (hitra sladica)

Iz Jožičine kuhinje zopet prihaja slasten recept. Okusn...

Iz Jožičine kuhinje: "Škropivo" proti ušem

Iz Jožičine kuhinje prihaja malce drugačen recept, in s...

Ideja za izlet: Vasica Krkavče v Slovenski Istri

Vasica Krkavče v zaledju Kopra sodi med najlepše pa tud...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Vlasta Nussdorfer

Vlasta Nussdorfer
varuhinja človekovih pravic


"Nihče ni popoln; ne mlad in ne star, šele vsi skupaj lahko zgradimo lepši in srečnejši svet."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.