Pomagali so zavrženim živalim

Aktualno > Dogodki | piše: M. L. | 10.10.2017
Celotni Športno-humanitarni tek Koraki za tačke je spremljala pozitivna energija in navihani kosmatinci.
Še vedno lahko pomagate! (foto: NGU)
Še vedno lahko pomagate! (foto: NGU)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

Športno-humanitarnega teka Koraki za tačke, ki je potekal od petka, 6. oktobra, do sobote, 7. oktobra popoldne, na Koseškem bajerju v Ljubljani, se je letos udeležilo več kot 180 tekačev, sporočajo iz Športno humanitarnega društva Vztrajaj – Never Give up (Društvo NGU). Projekt, s katerim so zbirali sredstva za Fundacijo Naš Kuža, ki jo vodi slovenski raper Rok Terkaj – Trkaj in sodeluje z različnimi organizacijami, ki pomagajo zavrženim živalim, so že drugo leto zapored izvedli v sodelovanju z Lidlom Slovenija. Teka in sklepnega dogodka v soboto popoldne so se številni udeležili kar s svojimi pasjimi ljubljenčki in tako še dodatno podkrepili željo organizatorjev dogodka – da se premaknejo od »kavčarske dobrodelnosti« in naredijo prave korake k boljšemu svetu tudi za živali. Dogodek je obiskalo tudi nekaj znanih Slovencev. Društvo NGU zbiranje sredstev za brezdomne živali nadaljuje vse do 20. oktobra preko SMS donacij. Končni seštevek vseh donacij bo znan konec oktobra. Do konca oktobra pa lahko tudi v trgovinah Lidla Slovenija kupci oddajo hrano za živali, ki bo namenjena lokalnim društvom za pomoč živalim.

Celotni Športno-humanitarni tek Koraki za tačke je spremljala pozitivna energija in navihani kosmatinci. »Zelo sem vesel, da se je teka udeležilo tako veliko ljudi. Hvala vsem razstavljavcem, društvom, obiskovalcem in sponzorjem, da so akcijo podprli. Verjamem, da je to začetek obetavne zgodbe,« je na zaključni prireditvi dejal Rok Terkaj – Trkaj, glavni ambasador dogodka in ustanovitelj Fundacije Naš kuža. »Ne pozabimo na to, da nam živali omehčajo človeška srca, zato imajo v času številnih trdosrčnih dejanj še toliko večjo vlogo. Ne pozabimo, da smo vsi sostanovalci na istem planetu, zato poskrbimo za njihov boljši jutri in jih zaščitimo pred mučenjem in trpljenjem,« je še dodal uspešni slovenski glasbenik in vztrajen zagovornik pravic živali.

24-urna športno-humanitarna prireditev je potekala na trasi okrog Koseškega bajerja in na delu priljubljene ljubljanske poti Pot spomina in tovarištva. Vsak udeleženec je lahko sam ali skupaj s svojim pasjim prijateljem korake prispeval po svojih željah in zmožnostih, kadarkoli med 6. in 7. oktobrom. »Veseli nas, da lahko s takšnimi projekti, kot je Koraki za tačke, pomagamo tudi živalskim dušam, saj preveč teh živi v pomanjkanju. Veseli smo velikega odziva ljudi, saj se je na tek prijavilo več kot 180 tekačev, mnogo ljudi pa je z veseljem prispevalo k dobrodelni akciji tudi na druge načine,« je na zaključni prireditvi dodal še Matej Markovič, predsednik društva NGU.

Na dogodku so se poleg Fundacije Naš kuža predstavila tudi društva Lajka, Animal Angels, Srce za bulle in Obalno društvo proti mučenju živali. Za urejene kosmatince je poskrbel pasji salon Bandito, veterina Noe pa je pomagala z nasveti.

Lidl Slovenija v okviru trajnostne pobude Ustvarimo boljši svet tudi za živali v stiski
Že drugo leto se je kot glavni pokrovitelj projektu Koraki za tačke pridružil Lidl Slovenija. »V okviru naše trajnostne pobude Ustvarimo boljši svet si želimo, da bi se vsak posameznik zavedal pomembnosti skrbi za tiste, ki so v stiski. Projekt Koraki za tačke ima potencial, predvsem pa poslanstvo, da slovensko družbo spodbudi k aktivni skrbi za zavržene živali. Različna društva in organizacije so v svojem delovanju odvisna od donacij in podobnih projektov, zato je prav, da jim priskočimo na pomoč. Tako tudi našim kupcem vse do konca oktobra nudimo možnost, da v kateri izmed naših trgovin po Sloveniji oddajo hrano za živali za različna lokalna društva za zaščito živali.« pravijo v Lidlu Slovenija.

Povezali so se tudi z največjim spletnim portalom ljubiteljev živali - Pes moj prijatelj, kjer so poskrbeli za številne ozaveščevalne in izobraževalne vsebine na temo zavrženih živali, spodbujali posvajanje živali iz zavetišč in podobno.

Še vedno lahko pomagate
Do 20. oktobra lahko preko SMS sporočila s ključno besedo TACKE1 ali TACKE5 na številko 1919 še vedno prispevate 1 ali 5 EUR za brezdomne živali.*

Več o projektu Koraki za tačke si lahko preberete na www.boljsi-svet.si ali na Facebook strani Društva Never Give Up.

 

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

Ste vedeli, da je krompirjeva voda tako uporabna?

Ali ste vedeli, da lahko krompirjevo vodo uporabite kot...

Ste vedeli, da ima Centralna tehniška knjižnica tudi knjižnico stvari in ustvarjalnico?

V Centralni tehniški knjižnici so poleg tradicionalnega...

5 najbolj zdravih probiotikov, ki bi jih morali uživati redno

Probiotiki so nujno potrebni za zdravje črevesja. Z nji...

Raziskave potrjujejo: Te 4 stvari ste podedovali po svoji materi

Če vam je všeč ali ne, rek, da se z leti spreminjamo v ...

Partnerstvo: Kako se ponovno zbližati?

Preverite, kako se s partnerjem ponovno bolj povezati i...

Trik: Da bodo brisače spet mehke!

V prispevku najdete odličen nasvet, s katerim bodo vaše...

Test: Se tudi vaša srčna črta na obeh dlaneh ujema?

Dajte skupaj dlani, rahlo jih upognite in preverite, če...

Ne boste verjeli, kaj se zgodi, če daste strok česna v usta!

Česen je zares super naravno živilo. Zdravi mnoge bolez...

Kaj vam lasje povedo o vašem hormonskem stanju – in kaj pomaga, ko začnejo izpadati

Lasje so veliko več kot le del zunanje podobe – so tudi...

Pecilni prašek odpravi mastne lase

Ali ste vedeli, da se lahko z živilom, ki ga ima v kuhi...

Avtizem pri otrocih: Babice ga opazijo prej kot starši

Čeprav so starši prepričani, da svojega otroka poznajo ...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Irena Dolinšek - IR1

Irena Dolinšek - IR1
upokojena organizatorka dogodkov


"Ljudje se moramo čim prej otresti strahu pred staranjem in delom življenja v penziji! Pomembno je, da sprejemamo vse stopnje razvoja v svojem življenju in izkoristimo njihove prednosti, saj je teh v vsakem obdobju življenja veliko, če jih le vidiš."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.