Mastna in ocvrta hrana
Obe vrsti hrane lahko obremenita želodec do te mere, da nastanejo težave s kislino. Če uživate preveč mastne hrane, se to lahko pokaže na vašem blatu tako, da je to bolj svetlo. Ta hrana lahko povzroči bolečine v želodcu, občutek napihnjenosti.
Mleko
Mleko vsebuje kalcij, tega potrebujete. Priporočljivo je, da jeste mlečne izdelke, kot so jogurt, kisla smetana, pusta skuta. Težave lahko nastanejo, če ste občutljivi na laktozo, kar lahko povzroči, da dobite drisko, vetrove, občutek napihnjenosti in krče.
Alkohol
Alkohol sprošča telo, prav tako pa sprošča tudi mišice zapiralke v želodcu, kar lahko povzroča, da vas peče zgaga. To pa lahko povzroči tudi vnetje trebušne sluznice in privede do driske, pojava krčev.
Čokolada
Temna čokolada je sicer zdrava, če jo uživate v zmernih količinah. Pri ljudeh, ki imajo težave s sindromom razdražljivega črevesja ali kronično zaprtje, pa lahko povzroči neprijetnosti.
Kava, čaj
Tudi topli napitki, kot sta kava in čaj lahko pri občutljivih ljudeh povzročita težave. Prekomerno uživanje lahko povzroči drisko, napenjanje, krče.
Koruza
Koruza je zdrava, bogata z vlakninami, predstavlja pa težave za tiste, ki nimajo encima, ki bi jo prebavil. Zato je potrebno koruzo dobro prežvečiti. Težave lahko nastopijo kot napihnjenost, vetrovi ali bolečine v trebuhu.
Sami svoje telo najbolje poznate in veste, kako odreagira na določeno hrano. Če vam je po obroku slabo, dobite drisko, ste napihnjeni, potem tiste hrane raje ne uživajte več.