Projekt je vodil Inštitut Emonicum iz Ljubljane, v njem pa sta sodelovala Dom upokojencev Tabor Poljane in DOSOR iz Radencev. Po desetmesečnih vadbah se je izkazalo, da vadba vidno vpliva na izboljšanje okretnosti in moči starejših ter posledično vpliva na zmanjšanje padcev.
Projekt preventive s padci povezanih poškodb med stanovalci domov za starejše občane predstavlja celovit pristop k problematiki, ki je v Sloveniji razpršeno in nepregledno obravnavana. Namen projekta preventive padcev je bil pokazati, da se z vajami za vzdrževanje moči, okretnosti in ravnotežja med stanovalci DSO zmanjša verjetnost, da bodo padli in da je preventiva padcev nepogrešljiv del delovanja, poslanstva in kakovosti DSO. Pri projektu, ki ga je vodil Inštitut Emonicum iz Ljubljane, sta sodelovala Dom upokojencev Tabor, enota Poljane iz Ljubljane in DOSOR iz Radencev. V obeh domovih so pripravili enodnevna seminarja za zaposlene in stanovalce. Na seminarja so povabili tudi predstavnike sosednjih DSO, da so se seznanili z namenom in cilji programa. V DSO DOSOR se je povabilu odzval tudi župan in predstavniki krajevnih skupnosti in lokalnih medijev.
Dr. Božidar Voljč, Inštitut Emonicum: »Vadbe so potekale na način, da je bil opravljen preskus moči, okretnosti in ravnotežja stanovalcev s pomočjo testa SPPB, kjer so tudi spremljali učinke vaj za krepitev moči, gibanja in ravnotežja. Projekt so izvajali 10 mesecev z dvournimi vadbmi, pri vadbah pa je sodelovalo 16 stanovalcev iz DOSOR-ja in 10 stanovalcev iz DSO Poljane. Po zaključenem 10-mesečnem programu vadbe kažejo rezultati testiranja tistih stanovalcev, ki so se vadbe redno udeleževali, vidno izboljšanje moči in okretnosti, pri ravnotežju pa je bil napredek manjši. Program vaj se je tako izkazal s svojo učinkovitostjo in koristnostjo. Med tistimi, ki so redno vadili, se je čutilo, da jih vadba povezuje tudi na osebni ravni. To spoznanje predstavlja dodano vrednost projekta in predstavlja način za zmanjševanje neenakosti v zdravju in v odnosih med stanovalci.«