V Preddvoru so peli in plesali

Aktualno > Dogodki | piše: Saša Pivk Avsec | 31.5.2016
Minuli konec tedna je bil Preddvor v znamenju Vikenda zabave, tradicionalne prireditve, ki jo Agencija Media butik že deveto leto pripravlja v sodelovanju z Občino Preddvor.
Klapi Mali grad in Kvarner pod Zaplato (foto: Media Butik)
Klapi Mali grad in Kvarner pod Zaplato (foto: Media Butik)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
V četrtek zvečer je poln šotor ljubiteljev dalmatinskih napevov še kako prišlo na svoj račun. Najprej se je z a cappello izvedbo predstavila Klapa Mali grad izpod kamniških planin. V trinajstih letih delovanja so fantje stkali tesne prijateljske vezi s številnimi klapskimi zasedbami, najbolj pri srcu in tudi v pomoč pri učenju dalmatinskih pesmi, pa jim je Klapa Kvarner iz Bakra pri Rijeki. Ta neprekinjeno deluje od leta 2000 in šteje osem članov. Veliko nastopa na Hrvaškem in tudi v drugih evropskih državah. Viden uspeh je Klapa Kvarner dosegla na svetovnem tekmovanju v a cappella petju v Gradcu, kjer je v močni konkurenci osvojila dve drugi mesti.

Dobro ogreto občinstvo je bilo od prve pesmi pripravljeno na petje in sodelovanje. Na noge pa jih je spravila Klapa Maslina, najstarejša klapa iz območja Šibenika, ki deluje že polnih štirideset let. V njihovem repertuarju je bilo slišati največje uspešnice, od Da te mogu pismom zvati, Ružo crvena, Ribari, Ne diraj moju ljubav, Vela luka in druge. Ker v Sloveniji veliko nastopajo, pa vedno v program umestijo tudi legendarni viži V dolini tihi in Slovenija od kod lepote tvoje.

»Klapo Maslina sem že večkrat poslušala, a takega vzdušja in vznesenega govora Branka Bubice še nisem doživela,« je povedala ena od obiskovalk.

»Občinstvo je uživalo od prve do zadnje minute, vzdušje v šotoru je bilo enkratno, nastopajoči smo se na odru odlično počutili,« je po nastopu povedal Boris Selko iz Klape Mali grad.

»Bili ste odlična publika, peli ste z nami cel večer in nas spodbujali s svojimi aplavzi,« je občinstvo pohvalil Branko Bubica, vodja Klape Maslina.

»Lepo je pri vas. Upam, da se bomo še kdaj srečali in da bodo koncerti dalmatinskih klap v Preddvoru postali tradicionalni,« je organizatorju, Agenciji Media butik, zaželel Lujo Alač iz Klape Kvarner.

»Dolgo časa smo zbirali pogum za organizacijo dalmatinskega večera v Preddvoru, po devetih letih pripravljanja Vikenda zabave pa je očitno napočil pravi čas. Veseli me, da smo gostili pod šotorom ljudi iz različnih koncev Slovenije in da smo jim polepšali večer ter s pesmijo vzbudili skomine po poletju. Vsekakor pa ostajamo zvesti tudi domačim zabavnim in narodno-zabavnim ansamblom, brez katerih ne mine noben naš koncert ali prireditev,« je po velikem organizacijskem zalogaju zadovoljen povedal Boštjan Avsec, organizator in direktor Agencije Media butik.

Petkov in sobotni večer pa sta minila v znamenju domačih ansamblov: Dejana Vunjaka in Brendijevih barab v petek, v soboto pa sta za dobro vzdušje in ples skrbela skupina Calypso in veseliSVATJE, s katerimi je še zadnjič pred odrskim odhodom na porodniški dopust zapela pevka Anita Kadenšek.

Media butik napoveduje že tradicionalni jesenski dvodnevni dogodek, PIRFEST – PREDDVOR 2016, ki bo 16. in 17. septembra pod velikim šotorom na dvorišču podjetja Jelovica hiše v Preddvoru.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

Test: Se tudi vaša srčna črta na obeh dlaneh ujema?

Dajte skupaj dlani, rahlo jih upognite in preverite, če...

Ne boste verjeli, kaj se zgodi, če daste strok česna v usta!

Česen je zares super naravno živilo. Zdravi mnoge bolez...

Kaj vam lasje povedo o vašem hormonskem stanju – in kaj pomaga, ko začnejo izpadati

Lasje so veliko več kot le del zunanje podobe – so tudi...

Pecilni prašek odpravi mastne lase

Ali ste vedeli, da se lahko z živilom, ki ga ima v kuhi...

Avtizem pri otrocih: Babice ga opazijo prej kot starši

Čeprav so starši prepričani, da svojega otroka poznajo ...

KUHALNICA: Zdrava in slastna namaza

Ker je ravno čas v katerem se radi družimo z našimi naj...

Zabavni in modri citati o staranju in starosti

Sploh v sodobni družbi je včasih težko sprejeti dejstvo...

Domač malinov sirup brez konzervansov – priprava korak za korakom

Ni lepšega kot kozarček domačega malinovega sirupa v po...

3 stvari, ki povzročajo krizo srednjih let pri ženskah

Ste se kdaj vprašali, zakaj prihaja do tako imenovane k...

Kaj je narobe z mojo sobno rastlino? 7 najpogostejših razlogov, zakaj ne uspeva

Rumeni listi, rjave lise, povešenost, oveneli listi, le...

Čudežna semena, ki ščitijo pred rakom, osteoporozo, infarktom, sladkorno ...

Ko boste prebrali, kako zdravilna so ta semena, jih bos...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Zvezdana Mlakar

Zvezdana Mlakar
igralka


"Človek se mora imeti rad. Le tako najde moč za spremembe in neskončno veselo lepoto, ki sije navzven."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.