Živahno medgeneracijsko druženje

V okviru Centra medgeneracijskega učenja Ljubljana je na Javnem zavodu Cene Štupar – Center za izobraževanje Ljubljana potekal februarski dan medgeneracijskega učenja, kjer se je zvrstilo veliko brezplačnih delavnic, namenjenih tako širjenju znanj med različnimi generacijami kot tudi druženju in ohranjanju dobrih odnosov vseh generacij v družbi.
Na medgeneracijskih delavnicah je vedno veselo. (foto: Cene Štupar)
Na medgeneracijskih delavnicah je vedno veselo. (foto: Cene Štupar)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Uvodno dogajanje je popestrila delavnica Pojemo po angleško z upokojenci, kjer so otroci stopili v svet tujih jezikov in spoznavali angleščino. Starejši udeleženci skupaj z mentorico Kristino Milanovski Brumat so mlajši generaciji predstavili otoško državo Anglijo in osnovne besede v angleščini ter z njimi zapeli in zaplesali v angleščini. Veliko navdušenosti je požela tudi delavnica 3D tiska, kjer so nekateri udeleženci prepoznali tudi priložnost, kako uresničiti svoje poslovne ideje in inovativno uporabiti novo pridobljeno znanje.

Sledilo je prijetno medgeneracijsko druženje na številnih delavnicah, prilagojenih za najrazličnejše starostne skupine in okuse. Nekateri so se podali v ustvarjale vode in pridno izdelovali vaze iz recikliranih materialov, drugi pa so pod mentorstvom dr. Kaje Antlej svojo kreativnost preizkusili s spoznavanjem 3D tehnologije za kreativno podjetništvo, ki omogoča prenos realnih objektov v 3D računalniške modele. Starejše generacije so lahko pridobile znanje digitalne fotografije, malo mlajši so se seznanjali z demenco ter kako prepoznati njene znake in tako lažje razumeti svoje svojce, ki jih pesti ta bolezen. Spoznavali pa so tudi moč čustvovanja v medsebojnih odnosih za lažje razumevanje sebe in odnosov v katerih živimo.

Dnevi medgeneracijskega učenja v organizaciji Javnega zavoda Cene Štupar – CILJ in ob partnerstvu z različnimi vladnimi in nevladnimi organizacijami na območju Mestne občine Ljubljana potekajo vsako tretjo sredo v mesecu.

Vljudno vabljeni, da se jim pridružite na naslednjem Dnevu medgeneracijskega učenja, ki bo potekal 18. marca 2015, na Linhartovi 13, v 2. nadstropju. 

Vse delavnice so brezplačne. Potrebna je le predhodna prijava, in sicer na aleksandra.janezic@cene-stupar.si, ali pa na telefonski številki 030 313 612, lahko pa svojo prijavo oddate tudi osebno v vpisni službi na Cene Štupar – CILJ, Linhartova 13 (3. nadstropje, soba 308).

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

Test: Se tudi vaša srčna črta na obeh dlaneh ujema?

Dajte skupaj dlani, rahlo jih upognite in preverite, če...

Ne boste verjeli, kaj se zgodi, če daste strok česna v usta!

Česen je zares super naravno živilo. Zdravi mnoge bolez...

Kaj vam lasje povedo o vašem hormonskem stanju – in kaj pomaga, ko začnejo izpadati

Lasje so veliko več kot le del zunanje podobe – so tudi...

Pecilni prašek odpravi mastne lase

Ali ste vedeli, da se lahko z živilom, ki ga ima v kuhi...

Avtizem pri otrocih: Babice ga opazijo prej kot starši

Čeprav so starši prepričani, da svojega otroka poznajo ...

KUHALNICA: Zdrava in slastna namaza

Ker je ravno čas v katerem se radi družimo z našimi naj...

Zabavni in modri citati o staranju in starosti

Sploh v sodobni družbi je včasih težko sprejeti dejstvo...

Domač malinov sirup brez konzervansov – priprava korak za korakom

Ni lepšega kot kozarček domačega malinovega sirupa v po...

3 stvari, ki povzročajo krizo srednjih let pri ženskah

Ste se kdaj vprašali, zakaj prihaja do tako imenovane k...

Kaj je narobe z mojo sobno rastlino? 7 najpogostejših razlogov, zakaj ne uspeva

Rumeni listi, rjave lise, povešenost, oveneli listi, le...

Čudežna semena, ki ščitijo pred rakom, osteoporozo, infarktom, sladkorno ...

Ko boste prebrali, kako zdravilna so ta semena, jih bos...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Trezika Vidovič

Trezika Vidovič
upokojena vzgojiteljica


"Prave odločitve me peljejo v pravo delovanje v življenju. Držim se zakona privlačnosti. Tisto, kar privlačiš, dobiš. Dobila sem življenje!"

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.