Ko pomislite na rednega igralca iger na spletu, verjetno ne pomislite na 65-letno žensko, ki preganja dolgčas z igranjem prek igralne konzole. Pa vendar, potrebno bo spremeniti predstave, saj se igranja računalniških iger poslužuje vse več starejših. 20 odstotkov vseh, ki igrajo igre na spletu, naj bi bilo starejših od 50 let. Še več, od tega naj bi imeli celo koristi.
Tako redni kot občasni igralci računalniških iger poročajo o boljšem počutju in nižji stopnji depresije. Ker počnejo tisto, kar jih veseli, izboljšujejo svoje duševno zdravje, hkrati pa se starejši gamerji tudi socialno povezujejo med seboj.
Redno igranje različnih računalniških iger, posebno video igric pa tudi tistih z uporabo virtualne resničnosti, lahko pomaga ohranjati kognitivne sposobnosti, kot sta ravnotežje in hoja. Dalje pa pripomorejo tudi pri pomnjenju, vsak mentalna vaja namreč koristi spominu.
Video igric se tudi med starejšimi v večji meri lotijo moški, vendar tudi ženske ne zaostajajo. Za slednje velja, da se raje lotijo sestavljank, strateške igre pa prevladujejo med moškimi. Nekaterim je to tudi izvrsten način ohranjanja odnosa s svojimi vnuki, ki jih tudi v času epidemije COVID-19 niso mogli redno obiskovati in se z njimi družiti.
Zakaj ne bi preganjali dolgčasa z nečim, kar vas razveseli, hkrati pa zagotovi fizične, duševne in emocionalne koristi? Čas je, da se zabavate.