Četudi ste jedli pred nekaj urami, ali morda še manj, spet občutite lakoto. Zakaj do tega prihaja? Vzrokov je kar nekaj. Z leti možgani pričnejo delovati počasneje, kar je tudi razlog, da se maščobne obloge kopičijo hitreje. Naši možgani iz leta v leto potrebujejo več časa, da pošljejo signal, da smo siti. Poleg staranja, pa so možni še nekateri drugi, nekoliko nenavadni vzroki, ki povzročajo lakoto, četudi smo siti.
Utrujenost
Utrujenost je pogosta predvsem pri ženskah. Po ameriški raziskavi sodeč, vnašamo v telo kar za 300 kalorij več, če smo utrujeni. Če smo naspani, potem se naš želodec oglaša manjkrat.
Menopavza
Menopavza je obdobje pri ženskah, ki prinaša veliko sprememb. Zaradi hormonov lahko prihaja tudi do prekomerne telesne teže. Želodec se ves čas oglaša, pridejo dnevi, ko se nikakor ne morete nasititi.
Novice iz sveta ekonomije
Neverjetno, a res je. Raziskava pravi, da tisti ljudje, ki spremljajo novice iz sveta ekonomije in politike, dobijo željo po hrani. Če poslušamo, kako težki so časi, v katerih živimo, se nam sporži instinkt za preživetje, menijo strokovnjaki.
Mobilni telefon
Mobiteli izžarevajo modro svetlobo, ki je lahko razlog za povečan apetit. Če ste redno izpostavljeni tej svetlobi, lahko to sproži občutek lakote, pa četudi ste ravnokar jedli. Eno od pojasnil, zakaj do tega prihaja je, da takšna svetloba v telesu zbudi biološko uro. Naravna svetloba vsebuje različne barve, tudi modro, ki pošilja signale možganom, da se pričenja dan in je potrebno jesti.