Po 70-ih letih srečnega zakona še vedno drug ob drugem

Moj čas > Navdihujoče zgodbe | piše: DOSOR | 28.2.2017
»Nikdar ne vejš, kda te kera zvörči«, pravi Aleksander Čisar, ki se je s svojo srečno izbranko Angelo poročil pred kar 70-itimi leti.
Zakonca Čisar sta poročena že 70 let. (foto: DOSOR)
Zakonca Čisar sta poročena že 70 let. (foto: DOSOR)
Zakonca Čisar sta poročena že 70 let. (foto: DOSOR) Oba zakonca sta bila učitelja. (foto: DOSOR) Ponosna sta na svojo veliko družino. (foto: DOSOR)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
In ravno nekaj dni pred 70. obletnico sta se zakonca Čisar preselila v čudovit apartma v DOSOR-ju v Radencih, kjer nadaljujeta skupno pot. Ker se nam je njuna zgodba zdela izjemno zanimiva, smo ju povabili na pogovor. Vsekakor lahko povemo, da je že z njunim širokim pogledom na svet, podporo domačih in medsebojnim razumevanjem njuna zgodba več kot navdušujoča.

Že ko človek vstopi v njuno novo stanovanje v DOSOR-ju, je moč opaziti pozitivno vzdušje in odprtost gospe Angele in gospoda Aleksandra, po domače »Šanjija«. Zaradi preselitve v DOSOR, praznovanja 70. obletnice zakona in 98. rojstnega dne g. Aleksandra, jima v zadnjem mesecu dni zagotovo ni dolgčas.

Aleksander, rojen v Murski Soboti, je delal kot učitelj in že v zgodnjih letih spoznal Angelo. Po poroki si je želel, da bi bila njegova plača dovolj in da Angeli ne bi bilo treba v službo, ampak zaradi stroškov drugače ni šlo. »Saj bi ti bil dolgčas doma biti,« še doda Aleksander. Angela se je vpisala na pedagoško šolo, in kot mlada mamica študenta prejemala višjo štipendijo. Živela sta v Lendavi, Ljutomeru in v Murski Soboti, kjer sta tudi poučevala. Angela je bila zadnjih dvanajst let ravnateljica dijaškega doma, Aleksander pa je poučeval na srednji šoli. Od leta 1984 sta oba upokojenca in pravita, da ju prijatelji zabavajo, da že kar dolgo let polnita upokojensko blagajno. Angela nam ponosno opiše tudi Aleksandrove športne dosežke, saj je bil Aleksander strasten šahist, eden boljših atletov takrat v Pomurju in tudi atletski sodnik.

Čeprav sta živela v mestih, sta vedno najraje imela neokrnjeno naravo, preživljanje časa na vasi in gobarjenje po prekmurskih vaseh. Nedvomno izstopata po svoji razgledanosti in poznavanju sveta, kar dokazujejo tudi izjemni uspehi obeh hčerk ter vnukov. Pravita, da ju radi obiščejo, ker pa živijo v okolici Ljubljane, nekateri v tujini, se vidijo in slišijo tudi preko Skype-a. »Velika družina smo, samo sem pa tja mešana,« pove Angela in se pohvali z vsemi njunimi prisrčnimi pravnuki.

Gospa Angela nam je razkazala tudi prostorno stanovanje z velikim balkonom, pogledom na radenski park ter ločeno spalnico in kopalnico. Pohvalila je tudi novo pohištvo ter udoben kavč, ki so jima ga omogočili svojci, da bi se v DOSOR-ju počutila kot doma.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

»Tiha menopavza«: simptomi, ki jih ženske ne povežejo z menopavzo

Ko pomislite na menopavzo, verjetno najprej pomislite n...

Imate ob sebi pravega prijatelja? To so lastnosti odličnega prijatelja

Če od koga, potem od pravega prijatelja pričakujemo, da...

Ko sistem obstaja, kadra pa ni: »Očeta lahko umijejo, nahraniti pa ga ne smejo«

Karmen Rode ima očeta z najvišjo stopnjo dolgotrajne os...

Odličen spanec: Zvečer naredite te preproste telesne vaje

Pred spanjem se zibljite sem ter tja, vse počnite počaa...

Kako zmanjšati utrujenost oči pri dolgotrajnem gledanju v zaslon

Dolgotrajna uporaba digitalnih naprav, kot so računalni...

Kako narediti mesta bolj prijazna starejšim?

Ko govorimo o staranju prebivalstva, pogosto razmišljam...

Intervju: Kako zmotne predstave o seksu prispevajo k suši v postelji?

„Starejša leta so še zadnja priložnost za osvoboditev o...

Tihe težave s ščitnico – simptomi, ki jih pogosto povežemo z »lenobo«

Ko se počutimo utrujene, brezvoljne ali se soočamo s pr...

6 delov telesa, ki bi si jih morali redno pregledovati po 40. letu

Le nekaj minut na dan je potrebno za samopregledovanje ...

Domači ljubljenčki v domovih za starejše: ali pozitivni učinki odtehtajo izzive?

V slovenskih domovih za starejše se vedno pogosteje odp...

Dr. Marko Možina: »Najslabše je, če vsak zdravnik gleda samo svoj vrtiček«

Ko se dr. Marko Možina zjutraj usede v avto in začne sv...

Katjuša Štingl: »O smrti govorimo potiho, previdno ali sploh ne«

O minljivosti, žalovanju, dostojanstvu in pogovorih, s ...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Trezika Vidovič

Trezika Vidovič
upokojena vzgojiteljica


"Prave odločitve me peljejo v pravo delovanje v življenju. Držim se zakona privlačnosti. Tisto, kar privlačiš, dobiš. Dobila sem življenje!"

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.