Sprejeli so tudi Sklep o določitvi vrednosti zemljišč v občini, s katerim bo postopek ravnanja z nepremičninami (nakupi, prodaje, obremenjevanja) krajši in bolj transparenten.
Svetniki so soglasno sprejeli Sklep s stališčem Občine Izola o vpisu pravice do pitne vode v Ustavo Republike Slovenije. S tem so se pridružili pobudi Skupnosti občin Slovenije, ki se zavzema za vpis neodtujljive pravice do pitne vode v ustavo in hkrati preprečitev privatizacije oskrbe s to javno dobrino.
Svetniki so sprejeli tudi Sklep o določitvi vrednosti zemljišč v občini Izola, ki v prvi vrsti omogoča poenostavitev postopkov, hitrejšo izpeljavo postopkov, vnaprej znane vrednosti nepremičnin za zainteresirane stranke, enakovredna merila za določitev nadomestila za ustanovitev služnosti in pa znižanje porabe proračunskih sredstev za cenitve. Občina je namreč v sodelovanju s cenilci izdelala okvirne cenitve po posameznih območjih v občini. »Strošek cenitve manjše nepremičnine lahko postane tudi nesorazmerno visok v primerjavi s samo vrednostjo nepremičnine, zato stranke večkrat odstopijo od postopka,« je poudaril Bojan Medica iz Urada za upravljanje z občinskim premoženjem. Na ta način bo postopek za občane krajši in bolj transparenten. Za razpolaganja v vrednosti nad 10.000 evrov, pa se bodo še vedno izpeljali postopki s posebno cenitvijo, ki jo opravi pooblaščeni ocenjevalec.