Na Zvezo potrošnikov Slovenije so prejeli vprašanje o tem, kako dolgo je uporaben med. Ta naj ne bi imel omejenega roka uporabe.
Njihov odgovor se glasi:
»Med ni hitro pokvarljivo živilo in je označeno z rokom minimalne trajnosti, trajnost pa je odvisna od vhodne surovine in koliko vode vsebuje, seveda pa tudi od okuženosti z mikroorganizmi, predvsem s sporami plesni in sporami sporogenih bakterij. Rok uporabe nepasteriziranega medu, ki vsebuje manj kot 18 odstotkov vlage, je lahko do dve leti, za daljši rok uporabe pa ga je treba pasterizirati.
Rok uporabe vedno določi proizvajalec živila na podlagi analize tveganja, saj mora zagotavljati varnost in kakovost živila do izteka roka uporabe. Prav zato ima med različnih proizvajalcev različen rok uporabe.
Uživanje predpakiranega, neodprtega medu, ki je hranjen skladno s predpisanimi pogoji shranjevanja (na temnem in hladnem – manj kot 16 oC), mora biti torej varno do izteka roka minimalne trajnosti. Obdržati mora torej vse svoje kakovostne značilnosti, ki so določene tudi z zakonodajo.«