Dan je najbolje začeti s kozarcem vode. Nato pa sledi zajtrk. Ta naj ne bo sestavljen iz sladkega, opozarjajo strokovnjaki za prehrano. Sladkor v hrani povzroči hiter dvig sladkorja v krvi, hiter naval energije, nato pa ta tudi hitro pade. To povzroči, da možgani spet pošljejo signal, da ste lačni. Posežete po hrani, možgani zahtevajo spet hrano, ki vsebuje sladkorje in ogljikove hidrate in začarani krog je sklenjen. Ves čas se počutite utrujeno, telo predeluje vse sladkorje, in ogljikove hidrate, povrhu tega pa ste še slabe volje, saj se na tak način kopičijo tudi odvečni kilogrami.
Če je prvi obrok v dnevu lahek, primeren, potem je tudi počutje veliko boljše. Nivo energije ne pade tako hitro, do kosila ali do zdravega prigrizka se počutite zdravo.
Katera je tista hrana, ki se je poskušajte ogniti. Pa ne samo zjutraj, kar tekom celega dneva. To so sadni sokovi, ki jih kupite v trgovini,. Ti poleg sadnega sladkorja pogosto vsebujejo še dodaten sladkor. Če že imate radi sadne sokove, si jih pripravljajte doma. Zraven dodajte še jogurt ali nekaj zelene zelenjave in dobite odličen, zdrav in hranljiv napitek.
Izogibajte se palačinkam, belemu kruhu, predelanim mesnim izdelkom – ti so okusni le zaradi dodatkov raznih ojačevalcev okusa in soli.
Tudi pri jutranji kavici ne pretiravajte s sladkorjem. Če imate radi sladko, navadni sladkor raje zamenjajte z bolj zdravo različico. Uporabite lahko tudi med.
Šilce žganega uniči vse bacile – tega ne upoštevajte preveč. Alkoholne pijače, sploh žganje na prazen želodec naredi škodo organizmu. Telo se tako že navsezgodaj bori proti škodljivimi toksini, ki ste jih vnesli vanj.
Naučite se poslušati svoje telo, naučite se, katera hrana je za vas primerna. Če se boste po nekem obroku počutili zaspano, brez energije, potem to ni bila dobra izbira.