1. Cene zdravil rastejo hitreje od kar koli drugega, kar človek kupuje in plačuje. Cene najbolj pogosto uporabljenih zdravil se rutinsko dvigajo, včasih tudi po večkrat na leto. Nekatera zdravila imajo tudi do tisoč odstotkov večjo maržo glede na strošek sestavin.
2. Farmacevti po vsem svetu imajo lahko točno določena navodila, katera zdravila naj prodajajo in katera naj pacientu najprej ponudijo kot najbolj učinkovita.
3. Nekatere farmacevtske družbe zapravijo enkrat več denarja za marketing, za promocijo zdravil, kot za raziskave, ki bi pripomogle k zdravju človeka.
4. Američani plačujejo za zdravila na recept več, kot povsod drugje po svetu. Leta 2002 se je v farmacevtski blagajni tako nabralo kar 200 milijard dolarjev.
5. Pet največjih farmacevtskih družb na svetu ima več denarja, kakor cela Afrika, južno od Sahare. V bistvu imajo dvakrat več denarja.
6. Nova zdravila v večini primerov sploh niso nova. So le stara zdravila v novi preobleki.
7. Farmacija izkorišča nerazvite države za izvajanje kliničnih testiranj, saj je vladni nadzor v takšnih državah zelo slab.
8. Vzemite svoje zdravje v svoje roke, preverite, kakšna zdravila jemljete in se pozanimajte še o drugih možnostih zdravljenja. Ne verjemite slepo le eni veji zdravljenja, vedno preučite več možnosti. Farmacija živi od bolezni in ne od zdravja, zato je logično, da jim je na prvem mestu imeti čim več bolezni in bolnih ljudi.
Še več boste našli tukaj.