»Najbolj ranljivim skupinam v družbi je nujno potrebno zagotavljati varnost v cestnem prometu. Zadovoljen sem, da imamo v Sloveniji in tudi v Kranju dovolj družbeno odgovornih podjetij, ki so pripravljena investirati svoj čas, energijo in denar za to, da je kolesarjenje bolj varno. Eden glavnih strateških ciljev Mestne občine Kranj je, da se poveča uporaba javnega prometa, kolesarjenja ter hoje, in prav ti cilji sovpadajo tudi z vizijo projekta Varno na kolesu. V namen varnega in boljšega kolesarjenja se je v začetku mandata v Kranju ustanovila tudi Komisija Varno kolesarim,» je dejal župan Mestne občine Kranj Boštjan Trilar ter se zahvalil za sodelovanje vsem udeleženim v projektu.
Aktivnosti razpisa Varno na kolesu, na katerem je sodelovalo več kot 2500 otrok iz 87 osnovnih šol, se torej počasi zaključujejo. Sodelovanje šol je potekalo z aktivnostmi v okviru treh tematskih sklopov, ki se zaključujejo s sedmimi regionalnimi srečanji ter podelitvijo priznanj in zahval sodelujočim. Med njimi so tudi sodelujoči z osnovne šole Franceta Prešerna v Kranju, kjer so danes predali zahvale in simbolična darila sodelujočim šolam iz Gorenjske in dela osrednje Slovenije ter skladno s cilji razpisa spregovorili o varnosti kolesarjev in priložnostih kolesarstva na slovenskih cestah. Sledila bodo še tri srečanja za šole iz Ljubljane in okolice, za šole iz Podravske regije ter Zasavja in Dolenjske.
Razpis je bil namenjen šolarjem, ki so se v tekočem šolskem letu pripravljali na kolesarski izpit. Projekt so na pobudo družbe Butan plin podprli: Javna agencija RS za varnost prometa, Kolesarska zveza Slovenije, družba BTC, Telekom Slovenije, Kolesarsko društvo Rog in drugi podporniki. Delo in trud otrok sta ob zaključku razpisa nagrajena z denarnimi in praktičnimi nagradami. Donacije iz posebej za ta namen oblikovanega sklada prejme deset šol finalistk, praktične nagrade pa prejmejo vsi sodelujoči otroci.
Prireditve se je v imenu Komisije Varno kolesarim Mestne občine Kranj udeležil tudi predsednik komisije Andrej Zalokar, ki se med drugim zavzema, da bi se Kranjčani v stari Kranj ter po svojih opravkih v okolico vozili s kolesi. Idej in pobud imajo veliko, najprej pa bodo zagotovo nadaljevali s kolesarsko potjo na Cesti 1. maja ter na povezavi preko Sorškega polja do Škofje Loke. »V Kranju se dokaj varno kolesari, potrebno pa se je zavedati, da kljub vsemu nekateri kolesarji ne upoštevajo cestno prometnih predpisov in premalo pazijo na svojo varnost in varnost drugih. Akcija oz. projekt Varno na kolesu je tudi del aktivnosti naše komisije, ki jo na območju mestne občine Kranj izvaja Kolesarski klub Sava Kranj. Lepi dnevi že nestrpno vabijo, da se podamo na kolo, zato vsem kolesarjem svetujem naj vozijo pametno,« je dejal Andrej Zalokar v intervjuju za radijsko postajo. V Kranju se na pobudo Komisije Varno kolesarim pripravlja celovita kolesarska strategija v kranjski občini, katere cilj je zagotavljanje varnega in tudi zanimivega vsakodnevnega kolesarjenja občanov ter zagotavljanje prometne varnosti najmlajšim udeležencem v prometu.