14 tisoč podpisanih želi vrnitev neizplačanega dela pokojnin

Moje finance > Denar | piše: Uredništvo | 24.10.2019
Sindikat upokojencev in civilna iniciativa Za upokojence gre se skupaj zavzemata za izredno uskladitev pokojnin, ki bi upokojencem vrnila premalo izplačane zneske pokojnin zaradi krize. Zbrali so skoraj 14 tisoč podpisov in jih včeraj predali predsedniku vlade RS in predsedniku Državnega zbora.
Upokojenci želijo le tisto, kar jim pripada. (foto: pexels.com)
Upokojenci želijo le tisto, kar jim pripada. (foto: pexels.com)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

»Včeraj smo predali 13.898 podpisov peticije »UPOKOJENCI ZAHTEVAMO SPOŠTOVANJE ZAKONA« predsedniku vlade RS in predsedniku Državnega zbora. V imenu predsednika vlade Marjana Šarca, je podpise sprejel državni sekretar v kabinetu predsednika vlade Uroš Prikl. Ob predaji podpisov sem mu dejal, da pričakujemo, da bo vlada z vso resnostjo obravnavala naše zahteve iz peticije in, seveda, tudi njihov odgovor v razumnem roku,« je za portal MojaLeta.si povedal Kajtimir Kunc iz civilne iniciative.

V Državnem zboru jih je sprejel predsednik DZ mag. Dejan Židan. Ob predaji podpisov peticije so imeli krajši pogovor z njim in obljubil jim je, da bo v najkrajšem možnem času podpise posredoval Komisiji za peticije pri Državnem zboru in Odboru za delo, družino, socialne zadeve in invalide. Na koalicijskem sestanku, ki bo konec oktobra (prihodnji četrtek), pa bo predlagal predsedniku vlade naj oblikuje pogajalsko skupino za pogajanje s Sindikatom upokojencev Slovenije in s Civilno iniciativo Za upokojence gre glede njihovih zahtev.

»V pogovoru sem dejal, da zahtevamo natančno tisto, kar nam gre po zakonu in da se o tem, žal, ne moremo pogajati. V pogajanjih vidim manevrski prostor le v tem, da bodo pogajanja tekla glede števila obrokov, v katerih nam bo država vrnila tisto, kar si je sposodila od nas v času krize. Ob tem sem poudaril tudi, da država ne more pogojevati svojega vračila tistega, kar pripada upokojencem, z gospodarsko rastjo. Kako bi bilo videti, če bi jaz v banki najemal kredit in bi vračilo kredita pogojeval s tem, ali in za koliko se mi bo povišala pokojnina,« je še povedal Kunc.

Pred predajo podpisov so imeli skupno tiskovno konferenco s Sindikatom upokojencev Slovenije. Na tej so predstavnikom medijev povedali, da se od osamosvojitve dalje položaj upokojencev nenehno poslabšuje in da je čas, da se ta padajoči trend ustavi. Ponovili so svoje zahteve iz peticije in predvsem poudarili, da se s predajo podpisov akcija ne končuje. Nasprotno, z enakim žarom bodo delovali še naprej. Če bodo od predstavnikov oblasti znova doživeli, da jih bodo skušali odpraviti »z levo roko«, bodo kot naslednji korak pripravili protest pred parlamentom. Poleg tega pa bodo še naprej, o tem je Kunc obvestil tudi mag. Dejana Židana, zbirali podpise za peticijo »UPOKOJENCI ZAHTEVAMO SPOŠTOVANJE ZAKONA«, zato poziva vse tiste, ki peticije še niste podpisali, da to storite v čim krajšem času. Peticijo lahko podpišete preko spleta ali pa pri svojem lokalnem društvu upokojencev.

»Po predaji podpisov nas je pred parlamentom pričakala skupina upokojencev, kateri smo morali odgovarjati na vprašanja. Izkazalo se je, da je marsikdo skušal že podpisati peticijo, pa na njihovem društvu upokojencev za akcijo niso vedeli. Mi smo, ker ZDUS ni ravno sodeloval z nami, morali naslove društev pridobivati na najrazličnejše možne načine in gotovo nismo pridobili naslovov vseh društev upokojencev. Po nam znanih informacijah je v Sloveniji okoli 500 društev upokojencev, mi imamo naslove nekaj več kot 350 društev,« je pojasnil Kunc.

Zato pozivajo vse, ki jim lahko pri tem pomagajo, da to storijo. Če na njihovem društvu nimajo peticije in podpisnega obrazca, naj jim sporočijo naslov elektronske pošte društva ali elektronski naslov njihovega predsednika ali katerega drugega aktivnega člana, pa jim bodo gradivo takoj poslali. Informacije o svojem društvu jim pošljite na elektronski naslov upokojenci@hotmail.com.

Še več boste našli tukaj.

 

PETICIJO LAHKO PODPIŠETE TUKAJ.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

6 delov telesa, ki bi si jih morali redno pregledovati po 40. letu

Le nekaj minut na dan je potrebno za samopregledovanje ...

TELOVADBA: Vaje proti bolečinam v vratu

Ali se pogosto spoprijemate z bolečinami v vratnem pred...

VAJE ZA MOŽGANE: 8 enostavnih načinov za krepitev spomina in kognitivnih sposobnosti

Želite okrepiti spomin in izboljšati delovanje možganov...

Recept za odlično krompirjevo musako

Klasično krompirjevo musako postrežemo kot samostojen o...

NAVADNI RMAN– zeliščni super-junak narave (piše zeliščarka)

Na prvi pogled se morda ne zdi nič posebnega S svojimi ...

Kako ohraniti živahno spolnost tudi v menopavzi?

Velja splošno prepričanje, da naj bi v zrelih letih med...

Karolina bo v Sloveniji združila vodilne svetovne strokovnjake za njeno redko bolezen

V začetku maja bo mala borka Karolina v Sloveniji združ...

Kako urediti vrt na balkonu ali terasi (nasveti izkušene vrtnarke in agronomke)?

Če nimate možnosti, da bi imeli svoj vrt na prostem, im...

BALDRIJAN: zmanjšuje tesnobo, pomirja, lajša bolečine, deluje proti nespečnosti...

Baldrijan (znanstveno Valeriana officinalis), se zaradi...

Recept: Timijanov sirup z medom

Recept za timijanov sirup! Thymus vulgaris, bolj poznan...

KORENINA REGRATA: pravilno nabiranje, uporaba, priprava in zdravilni učinki

Večina ljudi ob omembi regrata pomisli na slastno spoml...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Milan Pavliha

Milan Pavliha
psiholog, pedagog


"Upokojitev je lahko tudi začetek nove kariere."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.