Izbor Županovega vina

Aktualno > Dogodki | piše: Občina Izola | 24.5.2016
Občina Izola je objavila javni natečaj za izbor Županovega vina Občine Izola za leto 2016. Županovo vino 2016 bo razglašeno v okviru Praznika oljk, vina in rib, v petek, 10. junija.
Zmagovalna vina 2015
Zmagovalna vina 2015
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Občina Izola je objavila javni natečaj za izbor Županovega vina Občine Izola za leto 2016. Na natečaju lahko sodelujejo registrirani vinarji, vinogradniki in vinske kleti s stalnim prebivališčem v občini Izola, ki so vpisani v register pridelovalcev grozdja in vina pri pristojnem upravnem organu. Županovo vino 2016 bo razglašeno v okviru Praznika oljk, vina in rib, v petek, 10. junija.

Na lanskoletnem natečaju je sodelovalo devet izolskih vinarjev z osemnajstimi vzorci belih in rdečih vin. Za Županovo vino pa je ocenjevalna komisija izbrala refošk letnik 2013 iz vinske kleti Slavec s Kocine. Prva spremljevalka Županovega vina je bila malvazija 2014 iz kleti Robija in Dorjana Korenike, drugi spremljevalec pa cipro 2013 ravno tako iz kleti Slavec.

Pridelovalec lahko tudi na letošnjem izboru sodeluje z največ tremi vzorci vina kategorije belih, rose in/ali rdečih vin. Vzorce in izpolnjen prijavni obrazec je potrebno dostaviti v prostore TiC na Ljubljanski ulici 17 v Izoli do vključno sobote, 4. junija. Prijavitelji bodo o odločitvi ocenjevalne komisije seznanjeni v okviru Praznika oljk, vina in rib, v petek, 10. junija. Najbolje ocenjeno vino iz kategorije belih, rose ali rdečih vin bo razglašeno za Županovo vino 2016.

Dokumentacija in prijavnica sta dosegljivi na spletni strani Občine Izola www.izola.si in v prostorih TiC na Ljubljanski ulici 17 v Izoli. Zainteresirani prijavitelji pa ju lahko v času uradnih ur dvignejo tudi v vložišču Občine Izola, Sončno nabrežje 8, 6310 Izola. Dodatne informacije je možno dobiti na telefonski številki 05/660 01 09 ali 05/640 10 50.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Astrološka napoved po znamenjih: Kaj vas čaka ta teden (30.12.2024 - 5.1. 2025)?

Do petka bo Venera v vodnarju, nato prehaja v znamenje ...

Želimo Vam vesele božične praznike in srečno novo leto!

Naj vam tudi mi, uredništvo MojaLeta.si, zaželimo čudov...

S čim Slovenci obdarujemo najbližje?

Kaj najraje naročamo med božično-novoletnim prazniki? S...

Vrata je odprlo prvo društvo v Sloveniji, ki nudi podporo bolnikom z melanomom

V Sloveniji je začelo delovati prvo Nacionalno društvo ...

Vabljeni na Zeleni sejem – majhen sejem z velikim srcem slovenskih ustvarjalcev

Iščete darila, ki nosijo v sebi dušo, zgodbo in skrb za...

15 let Programa Svit: Za zdravje in prihodnost brez raka debelega črevesa in danke

Program Svit, državni program presejanja in zgodnjega o...

Varnost na internetu: Če ste negotovi, zaprosite svoje bližnje za pomoč!

Se pri uporabi interneta počutite negotovo? Se sprašuje...

Izšla je decembrska revija Vzajemnost 2024

Ena od novosti sodobne družbe je poklic družabnice ali ...

Božično upanje za Karolino

Mala borka Karolina, ki se bojuje s smrtonosno redko bo...

Kako dobro poznate Miklavža? Kdo je bil? Iz kje prihaja?

Vsako leto nas 6. decembra obišče prvi dobri mož, Mikla...

4 najlepši božični sejmi v Evropi

Številna mesta v Evropi v tem času dobijo drugačno podo...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Irena Dolinšek - IR1

Irena Dolinšek - IR1
upokojena organizatorka dogodkov


"Ljudje se moramo čim prej otresti strahu pred staranjem in delom življenja v penziji! Pomembno je, da sprejemamo vse stopnje razvoja v svojem življenju in izkoristimo njihove prednosti, saj je teh v vsakem obdobju življenja veliko, če jih le vidiš."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.