Arhiv odgovorov Zastavi vprašanje Kdo odgovarja
Išči po vprašanjih ostalih uporabnikov in odgovorih naših priznanih strokovnjakov.
Področje
Iskalni niz
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
20.1.2015
Odgovarja:

Kaj lahko storim?

Pozdravljeni, ker imam problem s hčero (22 let) že kar neki let, zadnje dve leti pa skorajda nič ne govoriva (jaz sem vsake tok poskušala zadevo spelat spet na prave tirnice, kar se pa ni obneslo, ona nikoli), razen vsakih tok časa ponoriva zaradi nagajanj ali neuvidevnosti. Jaz si želim miru in svobodnega življenja, kar nama skupi verjeten nikoli ne bo uspelo, zato vas sprašujem je možno da nekako prepričam da bi se odselila (kar ona seveda noče, kljub temu da zlo poredko spi doma)oz, a je to sploh možen ali jo moram imeti ob sebi kljub vsem težavam. Hvala za nasvet in vas lepo pozdravljam, Helena.

Kaj lahko storim? comment arrow
Spoštovani,

starši so dolžni skrbeti za svoje otroke do 18. leta starosti. Če se otroci redno šolajo, pa tudi po 18. letu vse do zaključka šolanja oz. najdlje do dopolnjenega 26. leta starosti. Navedena obveznost ne velja, če je otrok sklenil zakonsko zvezo ali živi v zunajzakonski skupnosti, saj ga je v tem primeru dolžan preživljati zakonec ali zunajzakonski partner.

Če se vaša hči redno šola (npr. študira redno ali izredno in v okviru študija izpolnjuje svoje študijske obveznosti) in ne živi v zakonski ali zunajzakonski skupnosti, ste ji v dolžni skladno s svojimi zmožnostmi in sposobnostmi v okviru preživljanja zagotoviti prebivanje v vašem stanovanju. V nasprotnem primeru imate pravico od hčere zahtevati, da se odseli in v skrajnem primeru zoper njo tudi vložiti tožbo na izselitev iz vašega stanovanja. Ker bi vaša hči v tem primeru vaše stanovanje uporabljala brez pravne odlage, bi sodišče vaši tožbi ugodilo in hčeri naložilo izselitev iz stanovanja. Če se sama ne bi želela izseliti prostovoljno, bi jo v sodnem izvršilnem postopku izselil sodni izvršitelj.

V primeru morebitnega fizičnega ali psihičnega nasilja vaše hčere nad vami pa lahko sodišču predlagate izdajo sklepa o ukrepih po Zakonu o preprečevanju nasilja v družini, ki med drugim vključuje tudi prepustitev (izselitev) stanovanja in prepoved približanja. Vsekakor pa je smiselno, da se s hčerjo pred sprožitvijo sodnih postopkov pogovorita in skušata najti ustrezno rešitev.

Lep pozdrav,

Matiček Žumer
odvetnik
 
Prejšna stran
1
2
3
...
Naslednja stran
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Zvezdana Mlakar

Zvezdana Mlakar
igralka


"Človek se mora imeti rad. Le tako najde moč za spremembe in neskončno veselo lepoto, ki sije navzven."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2024 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.