Jezik je lahko sredstvo za prikrivanje globljih problemov, na primer strahu sodobne civilizacije pred staranjem, pred smrtjo, pred zapuščenostjo in samoto, je ena od misli Kozme Ahačiča, predstojnika Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU v sila zanimivem intervjuju v junijski Vzajemnosti.
V njej lahko med drugim preberete še reportažo z drugih Dnevov medgeneracijskega sožitja, ki jih je organizirala Zveza društev upokojencev Slovenije ter prispevek o pogojih za pridobitev vdovske pokojnine
Visok krvni tlak, ki ga ne zdravimo, lahko v telesu naredi veliko škode. Enako velja za izpostavljenost (pre)visokim temperaturam, saj pregret organizem ne more dobro delovati. Kako se izognemo tem nevarnostim, preberite v junijski Vzajemnosti. Prav tako ne prezrite člankov o tem, zakaj je treba redno opazovati kožna znamenja, kako ravnamo z osebami z demenco, zakaj so siri idealno dopolnilo rastlinskim živilom, kako vsestransko koristen je žajbelj in zakaj je dobro uporabljati trda mila in šampone.
Vrtnarska sezona je na višku in zagotovo nam bodo prišli prav nasveti o tem, kako s pomočjo kopriv zavarujemo rastline pred pršicami in ušmi in jih obenem še bogato pognojimo.
V rednih rubrikah za vsakogar nekaj
Na vprašanja bralcev v Vzajemnosti (in ob določenih dnevih tudi po telefonu) odgovarjajo strokovnjaki s področja zdravja, prava, pokojnin, pravic pacientov in zaposlovanja. Objavljajo ideje za ročna dela, namige za pohode in izlete, male oglase, utrinke iz upokojenskih društev ter križanke in nagradne igre. S posebnim veseljem pa predstavljajo ljudi, ki z bralci delijo svoje bogate življenjske izkušnje.
Naročite brezplačni ogledni izvod
Revija ni v prosti prodaji, naročniki pa imajo nekatere ugodnosti. Med drugim lahko trikrat na leto brezplačno objavijo mali oglas.
Če Vzajemnosti ne poznate, pokličite na tel. št.: 01 530 78 44 in poslali vam bodo brezplačen ogledni izvod.
Za več informacij o reviji Vzajemnost obiščite njihovo spletno stran Vzajemnost.si ali Facebook stran.