Jesenski čas je idealen za sajenje najrazličnejših trajnic, grmovnic, sadnega drevja in ostalih okrasnih rastlin, saj je več dežja in vlage, rastlina, ki jo posadite, pa razprede korenine do naslednjega poletja in se utrdi.
Prav tako je jesen namenjena čiščenju. Po sadovnjaku je potrebno pograbiti listje in tega nikar ne zavrzite. Dajte ga na kompost, iz njega bo nastalo bio gnojilo. Suho listje pa lahko spravite tudi v papirnate vreče in uporabite za kurjavo v dneh, ko še ni tako zelo mrzlo. Če imate kaminsko ali krušno peč, bo listje v kurišču počasi tlelo in pomagalo, da se v stanovanju temperatura dvigne za stopinjo ali dve.
Uredite lahko tudi jagodičevje, porežite stare poganjke pri malinah, robidah, ribezu. Pri jagodah odstranite stare poganjke in naredite novim več prostora.
Poskrbite tudi za trajnice, ki cvetijo v spomladanskem in poletnem času. Uredite in razpolovite jih, ter porežite stare liste in poganjke.
Ste letos posadili sončnice, pa so že odcvetele? Nikar jih ne režite. Če vas ne motijo, jih le uredite, zvežite, za ptice bodo njihova semena prava poslastica.
V jesenskem času tudi ni pravi čas za sajenje hrušk, breze, magnolije ali okrasne jelke.
Če boste porezali okrasne iglavce, sadno drevje, potem goste veje shranite. Pred zmrzaljo boste z njimi pokrili rastline, ki težje prenašajo mraz.
V jesenskem času vrt ne počiva. Preberite, katere vrtnine je potrebno saditi in sejati v septembru in oktobru. Prispevek boste našli tukaj.