Milena Miklavčič pravi: "Vnuki so začeli ''prihajati'' dokaj pozno. Ko sem bila stara že skoraj 60 let. Strašno sem jih bila vesela, bolj, kot lahko povem z nekaj besedami.
Najstarejši, ki ga lahko prepoznate tudi v kolumnah Odprte kuhinje, priloge Nedela, je bil precej bolan, zato je šel v vrtec šele pri treh letih. Starši so ga v odsotnosti prepustili v moje varstvo.
Brez težav je zelo hitro spoznal, da sem takrat jaz – šef. Babičina pravila so bila včasih za kakšno nianso drugačna, kot so bila pravila staršev, a nič hudega! Tudi učiteljica ima v razredu svoja pravila in prijatelji na igrišču za košarko prav tako!
Od prvega dne naprej sva se zelo lepo razumela. In se še danes! Enako je veljalo tudi za Gala. Babi se je morala ''priučiti'' moškim pogovorom, pa je šlo! Ko je prijokala na svet Ajda, smo se začeli učiti lekcijo o postavljanju ''mej''. Če sta Žiga in Gal razumela na prvo besedo, jo je navihanka trmasto ignorirala.
Pred dvema letoma se je četici pridružila Julia. Konec oktobra pričakujemo še enega dečka. Že danes je pestro, kaj šele bo.
A ker vedo, da je pri babici šef- babica in nihče drug, nimamo nobenih težav!
Verjetno pa bi bile, če bi se v naš hišni red začel kdo vtikati. In ga spreminjati."
O tem in še o čem, se bomo pogovarjali jutri, v torek ob 18. uri v Logatcu, v Hiši ''Sadeži družbe'', na Tržaški 148.
Še nekaj poudarkov:
Kakšno "korist" imajo lahko vnuki od starih staršev? Kakšne odnose stkejo oboji? Kako se to lahko odraža kasneje v življenju odraslih vnukov in kakšne "koristi" imajo od njihovega skupnega časa stari starši? So vnuki le v veselje ali pa so lahko tudi v breme? Kako daleč lahko gredo stari starši pri "vzgoji" vnukov, da bodo zadovoljni tudi starši otrok?
Iz prve roke bosta svoje izkušnje delili Milena Miklavčič, pisateljica in publicistka, ki bo spregovorila tudi o tem, kakšna je bila ta povezava nekoč.
Organizatorji pa bodo gostili tudi dr. Mojco Ciglarič, specialistko zakonske in družinske terapije iz Študijsko-raziskovalnega centra za družino.