Vse kaže, da imajo poročeni ljudje, ki so preživeli en srčni infarkt, boljše možnosti, da preživijo še drugega, kot pa ljudje, ki so samski. Še en dokaz v dolgem nizu, torej – predhodne ugotovitve namreč kažejo, da zakonska zveza odganja tako demenco kot tudi visok krvni pritisk.
Strokovnjaki s švedskega Karolinskega inštituta so spremljali več kot 29.000 pacientov, živečih na Švedskem, starih med 40 in 76 let, ki so leto prej doživeli srčni infarkt. Opazovali so jih štiri leta. Kot so ugotovili, pri ločencih obstaja za 18 odstotkov večja verjetnost, da jih srce še enkrat pusti na cedilu, da jih zadane kap ali da umrejo zaradi katerega drugega obolenja srca. Bolje se piše ljudem, ki so bolje izobraženi in premožnejši, spet na slabšem pa so po njihovih ugotovitvah neporočeni in ovdoveli pacienti.
Da je zakonska zveza najbolj osnovna oblika družbene podpore, so pokazale že druge raziskave. Strokovnjaki so namreč prepričani, da partnerji opogumljajo drug drugega, naj skrbijo zase. Dr. Joel Ohm, vodja švedske raziskave, zato meni, da bi morali zdravniki pri ocenjevanju tveganj pri pacientu upoštevati tudi, kakšen je njegov družbeni status. In s tem bolj ogroženim nuditi bolj intenzivno zdravljenje.