V projekt so vključeni LAS loškega pogorja, Turistično društvo Žirovski vrh, Folklorna skupina Škofja Loka in Razvojna agencija Sora d.o.o., Rokodelski center DUO Škofja Loka. Razlog, da so se projektni partnerji podali v izvajanje projekta, je potreba in želja raziskati, dokumentirati in širši javnosti predstaviti oblačilno dediščino ter z njo povezana rokodelska znanja iz sredine 19. stoletja na Škofjeloškem.
Središče projekta je poustvarjanje kostumov na podlagi relevantnih virov iz omenjenega obdobja. Pri njihovem raziskovanju in rekonstrukciji partnerji sodelujejo s strokovnjaki področja oblačilne dediščine in kostumografije, dr. Bojanom Knificem, Primožem Štajnarjem, Ljubo Pribac, Alenko Pakiž, Andrejo Stržinar, Jasno Vastl, Loškim muzejem in mnogimi drugimi.
V šivalnici Andreje Stržinar pridno nastajajo kostumi za Folklorno skupino Škofja Loka in Turistično društvo Žirovski vrh, izvedli pa bodo tudi razvojne rokodelske delavnice na temo šivanja rokavcev, vezenja (delavnici že potekata), polstenja, predenja in česanja volne ter pletenja. Dodana vrednost pri izdelavi kostumov in posameznih kosov oblačil pa je v tem, da so člani TD Žirovski vrh in FS Škofja Loka aktivno vključeni v delovni proces, se učijo potrebnih rokodelskih znanj in sodelujejo pri nastajanju kostumov, ki jih bodo nosili.
Projekt Bogastvo babičine skrinje ima za oblačilno dediščino Škofjeloškega območja veliko vrednost, projektni partnerji pa do konca projekta, novembra 2014, pripravljajo še veliko aktivnosti.