Na slovenski oder so tudi tokrat povabili Heleno Blagne, program pa je zajemal tako klasična kot popularna in ljudska dela z vsega sveta.
Skoraj nezemeljski glasovi dečkov, starih od deset do štirinajst let, so napolnili Gallusovo dvorano in gledalci so se lahko prepričali, zakaj Dunajski dečki sodijo med najpopularnejše zbore z več kot poltisočletno tradicijo.
Na začetku koncerta so dela Purcella, Mozarta, Mendelssohna in moderno delo Ola Gjeila dečki odpeli ob klavirski spremljavi zborovodje Oliverja Stecha, pri popularnih uspešnicah "Singing in the Rain", "Sister Act" in slovenski skladbi "Moj dom" pa se jim je na odru pridružila tudi Helena Blagne. Nekaj verzov skladbe "Moj dom" so Dunajski dečki odpeli tudi v slovenskem jeziku. Sledile so bolgarske, venezuelske, kubanske, mehiške in avstrijske ljudske pesmi ter seveda Straussova dela.
Dunajski dečki med šolanjem namreč spoznavajo izredno raznolikost glasbenih zvrsti, čeprav v ospredju ostaja klasična glasba. Na turneji prevladujejo moteti, med katerimi najdemo tudi dela slovenskega skladatelja Jakoba Gallusa.
Danes celoten deški zbor šteje več kot sto pevcev iz tridesetih držav, ki so razdeljeni v štiri zbore. Slovenijo je tokrat obiskal Schubertov zbor. Vsako leto imajo približno tristo koncertov pred skoraj pol milijona ljudmi. Vsaka skupina od devet do enajst tednov v šolskem letu preživi na turnejah. Obiščejo skoraj vse evropske države, prav tako gostujejo v Aziji, Avstraliji in po celotni Ameriki.
Zborovodja Oliver Stech je po koncertu povedal: "Za nami je čudovit koncert v Ljubljani, v prekrasni Gallusovi dvorani. Nastopili smo pred številčnim občinstvom, ki je ob koncertu uživalo, mi pa smo z veseljem oder ponovno delili s Heleno Blagne. Dan po koncertu se veselimo ogleda vaše lepe prestolnice in igranja nogometa."