Ko postaneš star, se tudi krog tvojih sorodnikov, prijateljev in znancev tvojih let neprestano zmanjšuje. To je dejstvo, ki ga ne moreš spremeniti.
Zato ni čudno, da mnogi stari ljudje tožijo, kako so sami in kako je to težko. Kako čisto drugače je bilo, ko so bili mladi, ko se je okrog njih neprestano kaj dogajalo. Zdaj pa tega ni več.
Otroci, vnuki in ostali mladi imajo čas zanje sem in tja, ne morejo pa biti seveda ves čas z njimi.
Nekateri stari ljudje še nikoli doslej niso bili sami. Iz ene družine so prešli v drugo in so bili spet sedi dogajanja.
Zelo dragoceno je, če se že mlad človek nauči biti tudi sam. Tak človek bo znal potem tudi veliko bolje živeti v skupnosti z drugim. Tudi kdor živi v skupnosti, potrebuje trenutke samote, da najde pot do sebe.
Kdor se tega že kot mlad nauči in zna samoto tudi ceniti, bo znal verjetno tudi v starosti laže prenašati samoto, ki jo je takrat vedno več.
Zdravnica, publicistka, predavateljica in prevajalka Metka Klevišar kljub upokojitvi še dandanes ostaja aktivna, pomaga ljudem, se z njimi pogovarja in odgovarja na najtežja življenjska vprašanja. Pravi, da bi se o smrti morali bolj pogosto pogovarjati.
Vsak dan pa svoje prijatelje na družabnih omrežjih razveseljuje z življenjskimi mislimi, ki spodbudijo k razmišljanju o vsakdanu. Zgornjo smo za vas izbrali za današnji dan.