Kot pravi ameriški veterinar dr. Marty Becker formula s preračunavanjem let ne drži popolnoma. Velika razhajanja so predvsem pri psih, saj se jih zaradi velikosti ne da poenotiti. Če vzamete za primer 10-letno čivavo in dogo, bi po tej formuli določanja let morali biti obe stari 70 človeških let. Dejstvo pa je, da je za dogo ta starost že visoka starost in se njeno življenje izteka, medtem ko je čivava šele v srednjih letih.
Stara formula pa ne drži niti v pasjih mladih letih. Če vzamemo za primer dogo, ta v letu dni doseže svojo končno višino, česar pa človek pri sedmih letih ne doseže. Po mnenju veterinarja Beckerja, se pasja in človeška leta torej nikakor ne da primerjati. Ne v dobi odraščanja, ne v odrasli dobi. Zato množenje krat sedem ne privede do pravega števila pasje-človeških let.
Prav tako pa po mnenju veterinarja, nima smisla primerjati mačk z ljudmi. Da se mački prišteje k vsakemu letu še štiri leta, ne drži, kar nam pove že dejstvo, da je mačka pri starosti enega leta veliko bolj zrela od štiriletnega otroka.
Teorija torej ne drži, psi in mačke imajo svoja leta, svoje obdobje odraščanja, mladosti in starosti. Vi, kot njihovi lastniki, pa se morate potruditi, da bodo ta leta, pa naj si bodo človeška, pasja ali mačja, čim lepša, zdrava in nepozabna.