Sodelavci Andragoškega centra Slovenije, ki je nacionalni koordinator slovenskega festivala učenja, smo prepričani, da ste na dogodkih našli marsikaj zase.
Dragica iz Radeč je med jesenskim dopoldanskim sprehodom opazila, da se na ploščadi nasproti občine nekaj dogaja. Že vse življenje rada bere, posebno odkar se je upokojila, zato je njeno pozornost pritegnil avtobus, potiskan z motivi knjig – bibliobus. Pridružila se je, izvedela, da bodo knjige vsako sredo prišle tudi v bližino njenega doma, in si izposodila dve knjigi. Pozorno si je ogledala modri plakat z belimi marjeticami in ugotovila, da gre za prireditev Tednov vseživljenjskega učenja. Jeseni jih ni pričakovala, je pa vesela, da njihova knjižnica sodeluje v tem projektu, saj se je že pretekla leta udeležila številnih prireditev in izvedela marsikaj novega.
Doma je sedla za računalnik – v času pandemije se je že marsičesa naučila – in poiskala spletno stran TVU. Poleg informacij o tekočih in preteklih dogodkih je našla tudi posnetek virtualnega odprtja, v katerem poleg predsednika in ministrice vse sodelujoče nagovarja 25 posameznikov, ki verjamejo v moč in radost učenja. Nižje na strani je naletela na rubriko Za vas, ki v posameznih kotičkih prinaša različne vsebine in uporabne povezave. »Še dobro, da imam dostop do spleta,« si je rekla, »poglej, kako veliko uporabnega najdem tukaj: povezave do ljudskih univerz in šol, brezplačnih tečajev, seznamov branja, različnih filmov, nastopov in drugih videoposnetkov – to so Tedni vseživljenjskega učenja, ki jim ne prideš do konca!«
Tako je tudi zasnovano, saj se učenje nikoli ne konča. Čeprav se termin Tednov vseživljenjskega učenja zaključuje, ohranimo misli, da je radovednost gonilo napredka, znanje pa naša največja dobrina, ki nam je nihče ne more vzeti.