Domača juha proti prehladu
Domače juhe, še posebej kokošja, so zelo priporočljive, če zbolimo. In res je, da pomagajo, da bolezen hitreje tudi premagamo. Če ste prehlajeni, kašljate, imate gripo, vas bo juha pogrela, pomagala spirati viruse in vas okrepila.
V strokovnem časopisu Chest so objavili študijo, v kateri so opisali, kako zdravilna je juha. Pomaga odpravljati sluzi iz pljuč, zdravi kašelj, odmaši nos. Kokošja juha vsebuje celo aminokislino, ki jo vsebujejo zdravila za lajšanje težav pri bolezni dihal.
Torej, naše babice so imele prav. Če zbolite, si privoščite čim več domače krepčilne juhe.
Med zdravi kašelj
Nekoč je bil kozarec medu prisoten v vsaki kuhinji in tudi danes bi morali biti tako. Ko ga kupujete, naj vas cena ne zavede. Za kvaliteten med boste najbrž plačali več, a le tak je zdrav.
Študija, ki so jo opravili strokovnjaki, je dokazala, kako zdravilen je med. Prostovoljce, ki so bili prehlajeni, so razdelili v tri skupine. Prva skupina je dobila zdravila proti prehladu, druga je vsak dan pojedla žličko medu, tretja ni dobila nobenega zdravila. Najhitreje so okrevali prostovoljci, ki so jedli med.
Naše babice imajo prav, med lajša bolezni dihal.
Žlička sladkorja ustavi kolcanje
Kako nadležno je lahko kolcanje, kajne? Poskušamo vse, samo, da bi prenehalo. Zadržujemo sapo, položimo si glavo med kolena, pijemo vodo. Naše babice pa poznajo še en trik, ki resnično takoj deluje. če se vam kolca, dajte v usta žličko sladkorja.
Študija je bila objavljena v strokovnem časopisu New England Journal of Medicine, v njej je bilo razloženo, kako sladkor vpliva na naše možgane. Stimulira naše živčevje na način, da kolcanje takoj preneha.
Poskusite, deluje.
Skorja kruha je najbolj zdrava
Je tudi vam vaša babica vedno govorila, da je najbolj zdrava skorja kuha? Imela je prav. Tudi o tem je bila narejena raziskava, ki je potrdila, da skorja vsebuje največ hranilnih snovi. Seveda govorimo o kruhu, ki je pripravljen iz kvalitetne moke. Med pečenjem se v skorji kruha ustvarja antioksidant, ki preprečuje celo razvoj rakavih celic.
Zanimivo, kajne?