Pogledali smo k sosedom in preverili, kako živijo upokojenci na Hrvaškem ter kakšne jih težave tarejo. Pri nas pa ugotavljamo, da srčnost socialnih oskrbovalk lajša življenje marsikaterega starejšega človeka, kot se dogaja na Celjskem.
Preberite še, kako se uporablja pokojninski kalkulator za informativni izračun datuma upokojitve in višine pokojnine in kateri projekti potekajo v društvih upokojencev za boljšo digitalno vključenost starejših.
Koristno je prebrati tudi zdravstvene prispevke, denimo kako si pomagamo, če nas bolijo kolki ali kolena ali zakaj se je dobro cepiti proti pnevmokokni pljučnici ter kaj moramo jesti, da ohranimo zdrava jetra. Če še niste vedeli, kako velik zaklad zdravja se skriva v oljčnih listih nikar ne prezrite tega prispevka.
V aprilski Vzajemnosti, ki ima tokrat 108 strani, preberite še: zakaj Bloški planoti rečejo tudi slovenski Tibet; kako uredimo kuhinjo, da jo bomo lahko uporabljali še v starosti; katere barve so modne pri balkonskih zasaditvah in katere sorte vinske trte ni treba škropiti.
V rednih rubrikah za vsakogar nekaj
Na vprašanja bralcev v Vzajemnosti (in ob določenih dnevih tudi po telefonu) odgovarjajo strokovnjaki s področja zdravja, prava, pokojnin, oskrbe bolnikov in zaposlovanja. Objavljajo ideje za ročna dela, namige za pohode in izlete, male oglase, utrinke iz upokojenskih društev ter križanke in nagradne igre. S posebnim veseljem pa predstavljajo ljudi, ki z bralci delijo svoje bogate življenjske izkušnje.
Naročite brezplačni ogledni izvod
Revija ni v prosti prodaji, naročniki pa imajo nekatere ugodnosti. Med drugim lahko trikrat na leto brezplačno objavijo mali oglas.
Če Vzajemnosti ne poznate, pokličite na tel. št.: 01 530 78 44 in poslali vam bodo brezplačen ogledni izvod.
Za več informacij o reviji Vzajemnost obiščite njihovo spletno stran Vzajemnost.si ali Facebook stran.