KOLUMNA: Ena o izkoriščanju

»Dokler se jim pustiš, te ljudje trepljajo po rami in hvalijo, ko pa se postaviš zase, so pa jezni nate!«
"Rada pečem in kuham!" (foto: pexels.com)
"Rada pečem in kuham!" (foto: pexels.com)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

Povedala vam bom zgodbo, ki je še kako resnična. Zgodila se je meni. In ker jo bom pisala jaz, bo morda malce pristranska, še vedno sem namreč užaljena in nisem še vsega predelala, ampak, bistvo boste znali izluščiti. Če pa se boste z mano še strinjali in napisali še kakšen komentar ali svojo izkušnjo, bom pa še toliko bolj vesela!

V našem društvu nas je zelo veliko. Ne bom pisala, katero društvo to je, ampak recimo, da se imajo fajn. Polno doživimo, veliko se naučimo, imamo različne dejavnosti, predavanja. Odkar sem vdova, ga redno obiskujem, stkala sem nekaj zares pravih prijateljstev.

Po naravi sem takšna, da rada vsem ustrežem. In kadar me nekaj razveseli, nekaj osrečuje, kadar sem dobre volje, se rada razdajam. To je pa skoraj ves čas!

Tudi za naše društvo sem se. Vsako sredo imamo sestanek. In pričelo se je povsem nedolžno, preko stave. Za šalo smo stavili, da tisti, ki izgubi, speče piškote. Pa je to doletelo ravno mene. Spekla sem piškote, z velikim veseljem, saj zelo rada kuham in pečem – se mi tudi vidi!

In kaj je bilo? Vsi so hvalili moje piškote, ko sem jih naslednjo sredo prinesla na sestanek. Takoj so pošli in nekateri so mi pritrdili, da tako dobrih pa še niso jedli. Kako mi je godila pohvala, kaj pohvala, sto pohval!

Pa sem se odločila in za naslednjo sredo spet nekaj spekla. Tokrat jabolčno pecivo. In tudi tega so med hvaljenjem pojedli. Naslednjo sredo pa domače čokoladne žepke, pa potratno potico, pa skutno pecivo, tudi kokosove kocke, lunine polmesece, šamrole, krem šnito, vse, kar sem prinesla je šlo v slast. Meni pa tudi v penzijo, saj nas je v skupini čez dvajset, jaz imam majhno pokojnino. Ampak, kako odnehati, če so se pa že vsi privadili temu, da jih ob sredah razvajam.

Pa sem tisto sredo prišla praznih rok. Tišina, začudenje, nato pa vprašanje, kje je pecivo. Povedala sem resnico, da zelo rada pečem, še rajši imam pohvale, stanja na računu pa malo manj. Tisti, ki imate majhno penzijo, dobro veste, kako je potrebno obrniti vsak evro!

Kimali so, nekateri so iskreno razumeli, spet drugi pa so bili tiho. Najbolj pa me je prizadelo, ko mi je prijateljica nekaj dni kasneje povedala, kako je nekaj naših članov, tistih, ki so najbolj glasno hvalili, za mojim hrbtom govorilo, da sem to rekla zato, da bi začeli zame zbirati denar. Lahko si mislite, kako zelo me je to prizadelo. Na kraj pameti mi ni prišlo kaj takšnega. Morda pa bi bilo dobro, da bi vsako sredo spekel pecivo nekdo drug. A na to idejo niso prišli. Jaz bi v temu primeru še pekla. Če bi pekli vsi, vsi vlagali svoj trud, čas in denar. Samo eden? Ne, ne, to pa ne gre!

Se strinjate z mano ali ne?

Sreda je na portalu MojaLeta.si rezervirana tudi za kolumne! Pošljite nam svoje misli, svojo zgodbo, kolumno, zapis o čemerkoli in objavili bomo, vam pa podarili lepo nagrado!

Svojo kolumno pošljite na naslov urednistvo@mojaleta.si, s pripisom Sreda je čas za kolumne!

Morda te zanima tudi:

Kratke misli: Zelo si je želela, da bi umrla na hitro

Upokojena zdravnica Metka Klevišar nas razveseluje z ži...

Ilustrator Simon Sanda: Okužen sem s covidom-19

Na družbenih omrežjih se je oglasil tudi znani slovensk...

Medicinska sestra iz UKC Ljubljana: »Vsi govorijo, da smo mi ovce«

Iz UKC Ljubljana prihaja posnetek nadzorne medicinske s...

Zgodba iz slovenskega doma ostarelih: »Mama, rad te imam!«

Ranljivi in osamljeni so v teh dneh. Mnogi že dolgo nis...

Kratke misli: Temu ne moreš pomagati

Upokojena zdravnica Metka Klevišar nas razveseluje z ži...

Izpoved slovenske upokojenke: »Začeli so me spraševati, če sem ovca«

Da se resnično lahko kaj tako krutega dogaja kjerkoli, ...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Zvezdana Mlakar

Zvezdana Mlakar
igralka


"Človek se mora imeti rad. Le tako najde moč za spremembe in neskončno veselo lepoto, ki sije navzven."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2020 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.