Najlepši lipicanci so navdušili

Aktualno > Dogodki | piše: Kobilarna Lipica | 6.9.2017
Najlepši beli lipicanci in temperamentni andaluzijski konji združenja Cordoba Ecuestre so v nedeljo, 3. 9. 2017, navdušili številne obiskovalce Dneva Kobilarne Lipica.
Španska predstava je združevala temperamentni flamenko in dresurno jahanje (Foto_Sibil Slejko)
Španska predstava je združevala temperamentni flamenko in dresurno jahanje (Foto_Sibil Slejko)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

Plemeniti konji na vajetih jahačev iz Lipice in Španije so pripravili nepozabno predstavo ob odprtju prenovljenega hipodroma v Lipici – najsodobnejšega in najbolj atraktivnega v širši regiji. Prenovljeni hipodrom sta s simboličnim izpustom balonov odprla minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek in direktorica Kobilarne Lipica Lorela Dobrinja. Program so popestrili tudi Združenje rejcev lipicanca Slovenije, Postaja konjeniške policije Ljubljana in plesno-akrobatska skupina Flip, za konec pa je na hipodrom prišla še čreda lipicanskih kobil z najmlajšimi temnimi žrebeti.

Otvoritev prenovljenega hipodroma
Minister Počivalšek je ob otvoritvi poudaril, da je Lipica na dobri poti, da postane slovenski in svetovni turistični bister, kar si nedvomno zasluži: »Naj Kobilarna Lipica postane svetovno znana turistična destinacija. Ne nazadnje ima vse, kar potrebuje za to: avtohtono plemenito pasmo lipicancev svetovnega ugleda, kulturno krajino, sobivanje z naravo, izvrstno kulinariko in sposobne ljudi.« Prenovljeni hipodrom daje Lipici nove možnosti na področju organizacije večjih konjeniških prireditev, je napovedala direktorica kobilarne Lorela Dobrinja: »Umestili smo se na zemljevid pomembnih konjeniških centrov v tem delu Evrope in prišli do točke, ko lahko s svojo ponudbo in infrastrukturo začnemo graditi mednarodno prepoznavnost naše kobilarne kot blagovne znamke konjereje in konjeništva, povezanega s slovenskim turizmom.«

Kot projektant prenovljenega hipodroma je k temu prispeval tudi studio DRAFT arhitekti, družba Makro 5 gradnje kot izvajalec prenove, predvsem pa Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo, ki je prispevalo potrebna sredstva.

Svetovno prvenstvo v vožnji dvovpreg
Naslednji pomemben in izjemno privlačen dogodek, ki ga bodo gostili na prenovljenem hipodromu, bo Svetovno prvenstvo v vožnji dvovpreg od 20. do 24. septembra. »Za Slovenijo je nedvomno velik uspeh že to, da gosti tako pomembno tekmovanje, kobilarna pa s hipodromom dobiva nove razsežnosti,« je pojasnil minister Počivalšek in poudaril, da bo po 6,6 milijona evrov vrednih naložbah za ureditev lipiške infrastrukture v zadnjih letih tudi naložba v prenovo hipodroma pozitivno vplivala na obiskanost Lipice in razvoj turizma v širši regiji.

 

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

V ALEJI največje in najmočnejše mednarodno padel tekmovanje v Sloveniji do sedaj

Do te nedelje, 14. junija, lahko na ALEJI SKY ujamete i...

Od predavanj do terapij: kaj prinaša dogodek Vse je v tebi?

V Arboretumu Volčji Potok bo 13. junija potekal dogodek...

Z avtom na pot: Kaj preveriti pred odhodom, kako ravnati ob okvari, utrujenosti...?

Preden se odpravite na pot z avtomobilom, še posebej pa...

»Dolgotrajna oskrba v praksi: sistem se gradi, človek pa ne sme ostati spregledan«

Kako se dolgotrajna oskrba udejanja v resničnem življen...

Zakaj na kavču zaspite brez težav, v postelji pa ne morete

Sedite na kavču, gledate televizijo in že po nekaj minu...

Znaki, da je vaš hišni ljubljenček bolan

Nihče od nas ne želi videti ljubljenih živali bolnih. P...

Imate težave z očmi in slabo vidite? Masirajte te 4 zdravilne točke

Masaža teh točk na obrazu naj bi spodbudila samozdravlj...

Okusno in zdravo: Kroglice iz banane in kokosa

Zelo zdrave so, recept je popolnoma preprost. Preberite...

7 stvari, ki jih babice počnejo iz ljubezni, starše vnukov pa spravljajo ob živce

Odnos med babicami in vnuki je lahko eden najlepših dru...

Vaš zadah razkriva, če imate katero od teh bolezni!

Ali ste vedeli, da lahko s pomočjo hitrega testa ugotov...

Iz Jožičine kuhinje: Zlato zapečeni sonček

Iz Jožičine kuhinje prihaja prava umetnina - hrustljavi...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Trezika Vidovič

Trezika Vidovič
upokojena vzgojiteljica


"Prave odločitve me peljejo v pravo delovanje v življenju. Držim se zakona privlačnosti. Tisto, kar privlačiš, dobiš. Dobila sem življenje!"

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.