Med pomembnejšimi dogodki v strokovnih vrstah lahko štejemo simpozij v Schwäbisch Hallu, ki je potekal od 17. do 18. marca. Tema simpozija Vidiki reformacije Johannesa Brenza (1499-1570), Primoža Trubarja (1508-1586) in nemški JZ prostor.
Brenz je kot pridigar deloval v Hallu in se zavzel predvsem za izobraževanje. Z njim je povezan tudi Primož Trubar, ki je prav v Hallu dal natisniti prvi knjigi v slovenskem jeziku. Na simpoziju je nastopil dr. Vincenc Rajšp (Slovenski inštitut na Dunaju) z referatom Sprejemanje Primoža Trubarja v času njegovega življenja in kasneje. Strokovnjaki in udeleženci simpozija so na tematiko reagirali z velikim odzivom in navdušenjem.
Ob tej priložnosti je bila odkrita plošča v spomin natisa prvih dveh slovenskih knjig leta 1550 na hiši tiskarne Frentz. Ploščo so organizirali: Slovenski institut na Dunaju, Slovensko protestantsko društvo Primož Trubar in Hällisch-Fränkisches Museum. Pri odkritju so govorili župan Schwäbisch Halla Hermann-Josef Pelgrim, akad. Boštjan Žekš, svetovalec predsednika Republike Slovenije in predsednik Slovenskega inštituta na Dunaju Herbert Seher, ki je prebral tudi pozdravno pismo Slovenskega protestantskega društva. Med drugim je povedal: “Odnosi med Nemci in Slovenci v zgodovini niso bili vedno dobri in harmonični; v 19. in 20. stoletju so bili obremenjeni tudi s težjimi konflikti in spopadi. Prav zato se moramo s toliko večjo hvaležnostjo spominjati ljudi in časov medsebojnega ustvarjalnega sodelovanja in medsebojne solidarnosti.”
Sledil je začetek simpozija, kjer je navzoče nagovorila slovenska veleposlanica v Nemčiji Nj. Eksc. Marta Kos Marko, v nadaljevanju pa uvodni predavanji o Johannesu Brenzu in o Primožu Trubarju.
Ob preko sto nemških obiskovalcih so se dogodka udeležili tudi številni Slovenci v Nemčiji in univ. doc. dr. Feliks J. Bister iz Dunaja.