Že samo če pomislite, kaj se zgodi, če na toplo maščobo zlijete kozarec hladne vode, dobite rezultat tistega, kar se dogaja v vašem želodcu, če takoj po jedi pijete hladno vodo ali katero koli drugo pijačo. Hladna tekočina povzroči, da se mast strdi. To pa za želodec ne pomeni nič dobrega, saj maščobe potem veliko težje prebavi. Tako prebavljena maščoba se nalaga na črevesje in je zdravju zelo škodljiva. Povzroča lahko resna obolenja, zato nikar ne pijte hladnih pijač med ali takoj po obrokih.
Če ne morete brez tekočine med obedom, potem pijte toplo juho, topel čaj ali kateri koli drug topel napitek.
Pravilno pitje vode
Strokovnjaki priporočajo, da pol ure pred obrokom spijete pol litra ali vsaj kozarec vode. V tem času se voda pri prehodu skozi želodec in tanko črevo absorbira in ustvarijo se prebavni sokovi. Če vode pred jedjo ne popijemo, se nam zgosti kri.
PREBERITE TUDI: Nov internetni hit: namesto jutranje kave skodelica kostne juhe? Če pijemo vodo med obroki, ta ostaja v želodcu, ne more se absorbirati, zato redči želodčne sokove, kar pa povzroča trebušne težave, napihnjenost, slabo prebavo.
Tudi takoj po jedi bi naredili isto, če bi pili – razredčili bi prebavne sokove in s tem naredili škodo. Upočasnili bi prebavo, v črevesju bi pričeli nastajati plini, kar bi povzročilo vetrove.
Strokovnjaki svetujejo, da dve uri po vsakem obroku popijete pol litra vode. Če jeste samo sadje ali zelenjavo, potem lahko pijete že po eni uri.