Prijavite se na Slovensko noto 2019!

Aktualno > Dogodki | piše: Pia Ameršek | 25.1.2019
Novo leto, nova priložnost za nadobudne pevke in pevce. Slovenska nota bo namreč tudi letos, že tretje leto zapored, v Hrastniku združila neuveljavljene pevce in ljubitelje slovenske glasbe.
Maruša Zmrzlak, Šani Šeni in Matej Zidarn – prvi trije uvrščeni (Slovenska nota 2018) (avtor: Simon Tanšek)
Maruša Zmrzlak, Šani Šeni in Matej Zidarn – prvi trije uvrščeni (Slovenska nota 2018) (avtor: Simon Tanšek)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

Prijave na pevski festival, kjer zmagovalec za nagrado dobi svojo prvo avtorsko pesem, so že odprte in dostopne na povezavi tukaj. Več o razpisu in pravilih Slovenske note 2019 si lahko preberete na spletni strani Mladinskega centra Hrastnik, glavnega pokrovitelja tekmovanja. Avdicija bo 23. marca, ob 10.00, v Mladinskem centru Hrastnik, finalni večer, ki bo 7. septembra ob 20.00, pa bo delavski dom Hrastnik zopet prikazal v najlepši luči.

Festival Slovenska nota je sicer namenjen neuveljavljenim pevcem, glavna želja festivala pa je promoviranje slovenske glasbe. Tekmovalci morajo namreč zapeti pesem v slovenskem jeziku in/ali slovenskega avtorja. Slovenska nota je perspektivna ideja mladih ljubiteljev slovenske glasbe, predvsem Nejca Ašiča, ki je skupaj z Mladinskim centrom Hrastnik leta 2017 premierno festival predstavil širši publiki. Že prva izvedba Slovenske note je presegla vsa pričakovanja in v Hrastnik privabila tudi mnoge iz celotne Slovenije. To potrjuje tudi prva zmagovalka Samantha Maya, mlada pevka iz Prebolda, ki jo na Slovensko noto vežejo lepi spomini.

»Lahko rečem, da sem res zelo ponosna, da nosim ime prve zmagovalke res izjemnega festivala o katerem bomo še vsi ogromno slišali. Ne gre se mi toliko za naslov zmagovalke, kakor za to, da se počutim kot ogromen del neke celote in da imam celo glas pri njenem izboljšanju oz. soorganiziranju. Veseli me vsaka prijava na festival in vsakemu od prijavljenih želim toliko lepih spominov kolikor jih imam jaz. Slovenska nota je bila res odskočna deska zame, saj sem prišla od punce, ki prepeva po šolskih dogodkih, do punce, ki bo izdala svojo pesem preko največje založbe v Sloveniji. Na festival me veže hvaležnost, lepi spomini, predvsem pa ogromno ljubezni,« je dejala mlada pevka, ki je danes pod okriljem založbe Menart Records Slovenija, vodilne glasbene založbe v Sloveniji. Za zmago na festivalu je Samantha Maya dobila pesem Tu in tam, medtem ko bo lanska zmagovalka, Trboveljčanka Maruša Zmrzlak pesem, ki jo je dobila za nagrado, skupaj z videospotom predstavila sredi februarja. Pesem ji je kot nagrado poklonil Mladinski center Hrastnik, videospot pa Mladinski center Trbovlje skupaj z Multimedijskim centrom, ki deluje v njegovem okviru.

In kaj sporoča lanska zmagovalka, Maruša Zmrzlak, vsem sodelujočim, ki se bodo uvrstili na Slovensko noto 2019, in pa tudi tistim, ki jim to žal ne bo uspelo? »Vsem čestitam že za samo prijavo, saj je že za ta korak potreben pogum. Tudi če vam ne uspe prit med finaliste, ne pozabite zakaj ste se prijavili in nadaljujte na svoji glasbeni poti. Finalisti pa uživajte v pripravah na finalni večer in upam, da se boste na finalni dan in večer s sotekmovalci imelo tako lepo, kot smo se imeli mi.«

Tudi finalni večer Slovenske note 2018 je zopet napolnil dvorano Delavskega doma Hrastnik in gledalce navdušil z izjemnimi vokali pevcev na eni strani, na drugi strani pa jih s komičnimi vložki voditeljev nasmejal.

Če sta navdušili že prvi izvedbi, lahko od letošnje Slovenske note pričakujemo še korak naprej. Še več glamurja, več smeha in seveda, še več slovenske glasbe.

Neuveljavljeni pevci ste tako vljudno vabljeni k prijavi na avdicijo, vsi skupaj pa ste vabljeni k spremljanju Slovenske note na družbenih omrežjih, kjer se vedno kaj dogaja.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Intervju s trenerko spomina: "Ukrepati, ko so že nastopile težave, je malo pozno"

Z Jasmino Lambergar, certificirano trenerko spomina, ki...

Pust: 4 odlične ideje za pustno ustvarjanje z vnuki

Še malo in bomo okoli nas že lahko slišali razigran sme...

Ana Petrič: "Starejši ne vedo, kakšne pravice jim pripadajo."

"Ne načrtujejo na zalogo. Prepozno začnejo prilagajati ...

Iščete spletno romanco? Kako varno na spletni zmenek?

Varni na internetu so pripravili nekaj navodil, kako va...

Zakaj vas po velikonočnem kosilu boli želodec (kriv ni samo hren)

Marsikdo po velikonočnem kosilu občuti napihnjenost, te...

Trpotec – neverjetna rastlina, ki celi rane, odpravlja kašelj in ureja prebavo

Rastlina, ki raste pred vašim pragom je izjemno zdravil...

7 zdravstvenih razlogov ZA uživanje v seksu

Seks ni samo v užitek, ampak znanstveno dokazano izbolj...

Kako pogosto pa vi operete posteljnino?

Večina ljudi prizna, da posteljnine ne opere dovolj pog...

Vas mučijo napenjanje, zaprtje, neredna prebava? Jejte TO in vaša prebava se bo uredila!

Predstavljamo vam sestavino (in živila), ki vam lahko p...

Zanimivo: Ali veste, zakaj mačke predejo?

Ali veste, zakaj mačke predejo? Ste vedeli, da ne smejo...

Recepti: 3 najboljše juhe iz čemaža

Čemažu pravimo tudi divji česen, saj zelo spominja na p...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Vlasta Nussdorfer

Vlasta Nussdorfer
varuhinja človekovih pravic


"Nihče ni popoln; ne mlad in ne star, šele vsi skupaj lahko zgradimo lepši in srečnejši svet."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.