Ob tem je povedala, da je tehnika slikanja s kavo podobna akvarelu, a se kavni pigment ne razlije sam, temveč ga je potrebno usmerjati.
»Za slikanje uporabljam instant kavo,« je dejala v pogovoru, ko sva sedli v čudoviti ambient ptujske »Sladke kavarne« na Vičavi, kamor je razstavila deset slik s pustno tematiko in nadaljevala, da ji kuhana turška kava ni všeč, ker so v njej zrnca. »Temnejši odtenek lahko dosežem le z nanašanjem slojev, a ta slikarska tehnika s kavo ne omogoča popravkov, zato je plastenje možno le tedaj, ko je akvarelni papir, kamor slika s čopičem, še moker,« pojasni vedno nasmejana umetnica, ki je svoja dela do sedaj že pokazala v Ljubljani, v Mariboru, priložnostno pa tudi v Krškem, svojo likovno pot pa začela na slikarskem tečaju pred sedmimi leti pri akademski slikarki Nataliji Šeruga.
O svoji slikarski poti je še dejala, da se rada preizkuša v portretiranju, živalskih motivih, niso ji pa ljubi krajinski, toda pri svojem ustvarjanju vedno išče nove izzive, tako je misli usmerila že k t. i. vinarelu, kjer jo mika čopič pomakati v kakšno gosto rdeče vino.
Tokratna razstava s pustnimi maskami na Ptuju pa bo na ogled do 27. februarja.