Akcija Očistimo Kranj - Kranj ni več usran je uspela

Aktualno > Dogodki | piše: Ines Zabret | 4.4.2016
Največja skupna čistilna akcija na Gorenjskem je v enem dnevu združila več kot 4500 prebivalcev Mestne občine Kranj.
Kranjski taborniki v sodelovanju z Mestno občino Kranj že 15 let organizirajo čistilno akcijo. (foto: Ines Zabret)
Kranjski taborniki v sodelovanju z Mestno občino Kranj že 15 let organizirajo čistilno akcijo. (foto: Ines Zabret)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Kranjski taborniki v sodelovanju z Mestno občino Kranj že 15 let organizirajo čistilno akcijo Očistimo Kranj - Kranj ni več usran. V akciji sodelujejo vse starostne skupine, od osnovnošolcev do upokojencev. Glavna območja čiščenja so bila letos obrežje Save od Savskega otoka do Struževega, kanjon Kokre, okolica prijavljenih šol in vrtcev in območja po izbiri prijavljenih društev in krajevnih skupnosti. Župan Boštjan Trilar se je čistilni akciji pridružil v Stražišču, podžupan Boris Vehovec pa v Gorenji Savi.

Poleg čiščenja se je na Glavnem trgu v Kranju odvijal tudi spremljevalni program, ki je bil letos v znamenju »izmenjave«. Na temo »Prihodnost si krojim, za odpadke poskrbim« so taborniki oblikovali skulpturo iz smeti, pisali dobre misli, oblikovali in risali izdelke. Na priložnostni fotografski razstavi, ki so jo postavili na Prešernovi ulici, so predstavili pretekle čistilne akcije, izbrali pa so tudi »najsmet« akcije in pekli odlične taborniške palačinke. S pomočjo zunanjih partnerjev so pripravili tudi Knjigobežnice (izmenjavo knjig), izmenjavo rabljenih igrač, iskanje (geocaching) zaklada ter popravila starih, rabljenih koles s KRGOm.

Fundacija Vincenca Drakslerja in Center ponovne uporabe odpadkov sta na Glavnem trgu predstavila svojo dejavnost in opremila kotiček z ležalniki in otroškimi mizami s klopmi, narejenimi iz recikliranih palet. V okviru akcije se je predstavila tudi Hiša na koncu tunela s prostorom, kjer lahko ustvarjaš in delaš (coworking), Komunala Kranj pa nas je poučila o pravilnem ločevanju odpadkov.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

V ALEJI največje in najmočnejše mednarodno padel tekmovanje v Sloveniji do sedaj

Do te nedelje, 14. junija, lahko na ALEJI SKY ujamete i...

Od predavanj do terapij: kaj prinaša dogodek Vse je v tebi?

V Arboretumu Volčji Potok bo 13. junija potekal dogodek...

Z avtom na pot: Kaj preveriti pred odhodom, kako ravnati ob okvari, utrujenosti...?

Preden se odpravite na pot z avtomobilom, še posebej pa...

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

»Dolgotrajna oskrba v praksi: sistem se gradi, človek pa ne sme ostati spregledan«

Kako se dolgotrajna oskrba udejanja v resničnem življen...

5 stroškov, ki nas po upokojitvi najbolj presenetijo

Ko razmišljamo o upokojitvi, si jo pogosto predstavljam...

Previdno! Ali poznate znake vročinske izčrpanosti in vročinskega udara?

Vročinska izčrpanost se lahko pojavi nenadoma ali posto...

Iz Jožičine kuhinje: Ohrovtova enolončnica

Ohrovtova enolončnica je okusna in enostavna jesenska j...

Zdravilna aloe vera - uporabljajte jo!

Aloe vera spada med najbolj zdravilne rastline. Nanjo s...

7 stvari, ki jih vnuki najbolj cenijo pri babicah in dedkih

Ko odrasli razmišljamo o tem, kaj si bodo vnuki najbolj...

KUHALNICA: Okusen veganski namaz

Zelo rada imam mlečno zelenjavne namaze, vendar ker se ...

Spalna apneja: Skrita in nevarna bolezen

Spalna apneja je tiha in zelo nevarna bolezen, imajo jo...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Marija Hrvatin

Marija Hrvatin
pisateljica, kolumnistka


"Življenje je preveč lepo, da bi ga zatemnila z nepomembnostmi; v tej zgodbi je zdravje biser, ki ima neprecenljivo vrednost tukaj in zdaj. "

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.