Gala koncert muzikalov v Lipici

Aktualno > Dogodki | piše: Kobilarna Lipica | 5.12.2016
Pravljično praznično vzdušje v Kobilarni Lipica bo doseglo vrhunec z Gala koncertom muzikalov v petek, 30. decembra. 4. decembra bo Lipico obiskal Miklavž, 20. decembra bo pravljično vzdušje pričaral koncert otroških zborov, 1. januarja pa praznična predstava najlepših lipicancev.
December bo tudi v Lipici prazničen. (foto: arhiv KL)
December bo tudi v Lipici prazničen. (foto: arhiv KL)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Pravljično praznično vzdušje v Kobilarni Lipica bo doseglo vrhunec z Gala koncertom muzikalov, na katerem bodo v petek, 30. decembra, ob 18. uri nastopili solisti Eva Černe, Željka Predojević in Boštjan Korošec. Zvezde prazničnega večera bodo tudi beli lipicanci na vajetih jahačev Lipiške šole klasičnega jahanja, ki bodo obiskovalcem v veliki ogrevani jahalnici pripravili nepozabno doživetje.

Solisti Eva Černe, Željka Predojević in Boštjan Korošec se bodo predstavili z odlomki iz muzikalov Mačke, Fantom iz opere, Nesrečniki, Goslač na strehi, Zgodba z zahodne strani ter drugimi uspešnicami domačih in tujih odrov. Poleg prepleta odlomkov muzikalov z lepoto lipicancev in eleganco lipicanskih vpreg, bo za pravljično praznično vzdušje v Lipici poskrbela novoletna tržnica s ponudbo lokalnih pridelkov in domačih izdelkov.

Uvod v decembrsko pravljično vzdušje bo pripravil že Miklavž, ki bo v nedeljo, 4. decembra, ob 14. uri obiskal in obdaril otroke, skupaj s parklji, angeli, poniji in belimi lipicanci. V veliki pokriti jahalnici si bo z njimi ogledali tudi gledališko predstavo Nebeške sani.

Živahno in pestro bo v Lipici tudi v torek, 20. decembra, ob 18. uri na koncertu otroških pevskih zborov. Veseli glasovi otrok bodo k nastopu spodbudili bele lipicance, obiskovalce pa bo pritegnila tudi božično-novoletna tržnica.

Po Gala koncertu muzikalov v petek, 30. decembra, se bo pravljično praznično vzdušje nadaljevalo vse do 1. januarja, ko bodo najlepši lipicanski žrebci ob 15. uri nastopili na praznični predstavi. Izbrani beli žrebci bodo navdušili z elegantnimi koraki, plemenitostjo, ponosom in najzahtevnejšimi figurami klasične dresure. Predstava se bo zaključila s spektakularnimi skoki šole nad zemljo, s katerimi bodo zablesteli najboljši lipicanski žrebci.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Intervju s trenerko spomina: "Ukrepati, ko so že nastopile težave, je malo pozno"

Z Jasmino Lambergar, certificirano trenerko spomina, ki...

Kako urediti vrt na balkonu ali terasi (nasveti izkušene vrtnarke in agronomke)?

Če nimate možnosti, da bi imeli svoj vrt na prostem, im...

Kaj pomeni, če se zbujate med 2. uro in 4. uro ponoči?

Se vam zdi, da se ponoči vedno zbujate ob istih urah in...

Astrološka napoved po znamenjih: Kaj vas čaka ta teden (4. - 10. 5. 2026)?

Navdušenje bo preko energije Sonca v znamenju ovna popo...

Zakaj je zdravilna zamrznjena limona?

Nova raziskava je pokazala, kako zdravilno na naše telo...

Mrzle roke in noge lahko opozarjajo na resne zdravstvene težave!

Mrzle roke in noge so zelo pogost pojav sploh pri žensk...

Iz Jožičine kuhinje: Skutina tortica

Okusna in hitro pripravljena sladica bo popestrila vaš ...

Kako oživiti ovenelo baziliko – korak za korakom

Bazilika je ena najbolj priljubljenih zelišč pri nas – ...

Rdeča pesa: Vse, česar o njej še niste vedeli

V zimskem času večkrat pomislimo tudi na okusno zimsko ...

Zakaj se po obisku sorodnikov počutite izžeti – in kako to spremeniti

Obiski družine naj bi bili nekaj lepega – priložnost, d...

Kako se lotiti generalnega čiščenja, ne da bi se izčrpali

Generalno čiščenje – tista velika akcija, ko se lotimo ...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Marija Hrvatin

Marija Hrvatin
pisateljica, kolumnistka


"Življenje je preveč lepo, da bi ga zatemnila z nepomembnostmi; v tej zgodbi je zdravje biser, ki ima neprecenljivo vrednost tukaj in zdaj. "

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.