Pešanja življenjskih moči ne moremo zaustaviti, lahko pa smo ob osebi, ki se poslavlja, ji lajšamo tegobe in poskrbimo, da bo njeno slovo dostojanstveno, predvsem pa čim bolj udobno zanjo. Zato bi se morali več pogovarjati o tem, kako želimo zaključiti svoje življenje, pravi Matjaž Figelj, zdravnik in strokovnjak za paliativo v aprilski Vzajemnosti, ki ima tokrat kar 108 strani.
Tistim, ki veliko brskajo po internetu ali so dejavni na družabnih omrežjih bo gotovo koristil prispevek o tem, kako prepoznati in se zavarovati pred digitalnimi goljufijami. Aktualen je tudi prispevek o tem, zakaj marsikdo v banki ne more dobiti kredita.
Začel se je brezplačni projekt e-oskrbe, komu je namenjen, preberite v Vzajemnosti, kot tudi to, kaj prinašajo zadnje spremembe pokojninske zakonodaje. Ne spreglejte opozoril oftalmologov o nujnosti rednih in temeljitih očesnih pregledov, ki lahko odkrijejo začetek glavkoma in s tem preprečijo slepoto. Dobrodošli pa so tudi nasveti, kako ukrepamo, ko nas zaboli v križu.
Ljubitelje narave pa bodo gotovo zanimali prispevki o tem, katere užitne rastline, poleg regrata in čemaža, še ponuja narava; kako negujemo kaktuse brez bodic in v kakšnih barvah bodo letos balkonske zasaditve …
V rednih rubrikah za vsakogar nekaj
Na vprašanja bralcev v Vzajemnosti (in ob določenih dnevih tudi po telefonu) odgovarjajo strokovnjaki s področja zdravja, prava, pokojnin, pravic pacientov in zaposlovanja. Objavljajo ideje za ročna dela, namige za pohode in izlete, male oglase, utrinke iz upokojenskih društev ter križanke in nagradne igre. S posebnim veseljem pa predstavljajo ljudi, ki z bralci delijo svoje bogate življenjske izkušnje.
Naročite brezplačni ogledni izvod
Revija ni v prosti prodaji, naročniki pa imajo nekatere ugodnosti. Med drugim lahko trikrat na leto brezplačno objavijo mali oglas.
Če Vzajemnosti ne poznate, pokličite na tel. št.: 01 530 78 44 in poslali vam bodo brezplačen ogledni izvod.
Za več informacij o reviji Vzajemnost obiščite njihovo spletno stran Vzajemnost.si ali Facebook stran.