Ena takih, ki se nemudoma odzove na stiske in potrebe ljudi, je Branka Bukovec iz Novega mesta, ki je že desetletja sinonim za humanitarnost, prostovoljstvo, strpnost in medkulturni dialog. Pogovor z njo preberite v majski Vzajemnosti, ki prinaša še članek o tem, zakaj bi morali starejši vozniki obnavljati znanje cestnoprometnih predpisov in se preizkusiti na testu varne vožnje, pa tudi o težkem življenju upokojencev v državah nekdanje Jugoslavije.
Če ste morda bolnik s Parkinsonovo boleznijo, preberite prispevek o tem, kako in zakaj vam koristi igranje namiznega tenisa. Vabljeni tudi k sodelovanju pri raziskavi.
Ali veste, kako močno naše misli delujejo na podzavest? In kako lahko vplivamo na odnose, ki jih imajo drugi ljudje do nas? Tudi ta dva prispevka je dobro prebrati – in prebrano upoštevati.
Majska Vzajemnost prinaša še druge zanimive in koristne prispevke, denimo: katera živila pomagajo urejati prebavo; kako se znebimo nadležnega prhljaja; koliko znašajo letošnji valorizacijski količniki za izračun pokojninskih osnov; pa tudi kaj si velja ogledati v Istanbulu; zakaj je bila tovarna Novoteks nekoč tako cenjena; katere sorte mnogocvetnih vrtnic so odporne na bolezni …
V rednih rubrikah za vsakogar nekaj
Na vprašanja bralcev v Vzajemnosti (in ob določenih dnevih tudi po telefonu) odgovarjajo strokovnjaki s področja zdravja, prava, pokojnin, oskrbe bolnikov in zaposlovanja. Objavljajo ideje za ročna dela, namige za pohode in izlete, male oglase, utrinke iz upokojenskih društev ter križanke in nagradne igre. S posebnim veseljem pa predstavljajo ljudi, ki z bralci delijo svoje bogate življenjske izkušnje.
Naročite brezplačni ogledni izvod
Revija ni v prosti prodaji, naročniki pa imajo nekatere ugodnosti. Med drugim lahko trikrat na leto brezplačno objavijo mali oglas.
Če Vzajemnosti ne poznate, pokličite na tel. št.: 01 530 78 44 in poslali vam bodo brezplačen ogledni izvod.
Za več informacij o reviji Vzajemnost obiščite njihovo spletno stran Vzajemnost.si ali Facebook stran.