Tara Zupančič: Vedno sem bila obkrožena z živalmi

Priljubljena voditeljica Tara Zupančič je tudi letos predstavila svoj koledar, na katerem so zvezde njene mačje prijateljice. Zupančičeva je že vse svoje življenje obkrožena z živalmi, lepi spomini nanje prihajajo tudi iz njenega otroštva.
Tara Zupančič z eno izmed zvezdic letošnjega koledarja. (foto: Andraž Muljavec)
Tara Zupančič z eno izmed zvezdic letošnjega koledarja. (foto: Andraž Muljavec)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

»Pri nas doma smo od nekdaj imeli živali. Od muckov, hrčkov, zajčkov, do srnice. Malega »bambija«, ki sta ga moja mami in dedek rešila iz gozda, po tem, ko ga je mama zapustila. Tudi moja babica je vseskozi pazila na moje ljubljenčke, na hrčka, kasneje pa na mojo čivavo. Z njo sta se še posebej dobro razumeli. Danes imajo doma dve mački, obe posvojenki,« nam je povedala Tara Zupančič o svojih spominih iz otroštva. Ljubezen do živali je v njihovi družini nekaj, kar prehaja iz roda v rod. najbrž pa tudi zato simpatična voditeljica še dandanes rada pomaga predvsem tistim živalim, ki potrebujejo topel dom in nekoga, ki bi jih imel rad.

Tako je tudi letos izšel dobrodelni koledar, ki ga je Zupančičeva poimenovala Muce z ulice.
S svojo ekipo, fotografom Andražem Muljavcem in ustanoviteljico Društva za Zaščito živali Arja, vsako leto ustvarja koledar, ki opominja, da zapuščenim bitjem, mucam, ki prihajajo z ulic, tudi manjka naša dobrodelna naklonjenost. Po navadi se zapuščene in lačne, potrebne ljubezni in temeljite zdravstvene oskrbe znajdejo v zavetiščih, kjer pa ravno tako zmanjkuje sredstev za njihovo oskrbo.

Letos so na slikah koledarja, brezdomkam, priskočili na pomoč njihovi srečnejši prijatelji, pasemski mački, ki so s ponosom pozirali in mijavkali pozive dobrodelnosti, da bo beseda o pomanjkanju njihovih kolegov z ulic, dosegla še več toplih človeških src. Tako v naročju srčne voditeljice, poleg najdenčkov z ulic pozirajo še kartuzijec, main conna in bengalec ter mijavkajo dobrim ljudem na pomoč.

»Snemanje je bilo tudi letos kar zanimivo, saj so mucke včasih res muhaste. Imajo svoje edinstvene karakterje in nikoli ne veš, koliko časa ti bodo namenile za slikanje. Vsi se ob njih učimo potrpežljivosti. Koledar je namenjen vsem, ki imajo radi živalce in jim želijo pomagat, jim omogočiti bolj srečno in zdravo življenje. Je pa lahko tudi zelo lepo darilo, kot zgled za prihodnost, opomin, da smo ponavadi ravno sami tisti, zaradi katerih bitjeca pristanejo na cesti,« poudarja Zupančičeva.

Cena koledarja je 15€, celoten izkupiček pa gre Društvu za zaščito živali Arja
Koledar je na voljo, preko spletne strani društva http://www.pomoc-zivalim-arja.si/, po emailu tara@varishana.com ali pa v trgovini Penlja Concept Store, na Mačkovi 4.

Celoten izkupiček od prodaje je namenjen Društvu za zaščito živali Arja. Sklicna cena je skromnih 15 evrov, seveda pa so dobrodošli tudi tisti, ki bi znesku dodali kakšno ničlo. Spomnimo se kako nas mali tigri razveseljujejo, ob vsem pa razmislek, da največkrat na ulici pristanejo prav zaradi nas.

»Vsem, ki ste in boste priskočili na pomoč en mijau v razmislek in en mijau v zahvalo,« še pravi Zupančičeva.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Recepti za zdrava kosila: Polnjene paprike z rjavim rižem

Tokrat recept za odlično, okusno zdravo kosilo. Polnjen...

Astrološka napoved po znamenjih: Kaj vas čaka ta teden (24. - 30. 11. 2025)?

Z energijo Sonca v strelcu boste sanjarili o popotovanj...

Najboljši recept za čebulno juho s krompirjem

Čebulna juha s krompirjem je okusna in nasitna jed na ž...

Hitri test: V minutki preverite, kako dobro slišite!

S tem testom boste hitro lahko preverili, kako dober je...

Recept za najboljšo pastirsko pito

Pastirska pita!Ste že kdaj poskusili pristno pastirsko ...

Naredite sami: Odstranjevalec madežev

Povsem preprosto lahko sami naredite naravno sredstvo z...

Recept: Goveji golaž s kruhovimi cmoki

Goveji golaž je kulinarična poslastica, kjer veliko vlo...

Zanimivo: Tako hitro se starajo naši organi!

Vas zanima, kateri organ v našem telesu se prične stara...

Recept: Timijanov sirup pripravljen z medom

Recept za timijanov sirup! Thymus vulgaris, bolj poznan...

Kdo prejme Mojaleta darila? Preverite tukaj!

Spet je mesec naokoli in čas je za razglasitev izžreban...

Skritna moč regrata: raziskave kažejo, da lahko celo uniči rakave celice

Regrat je za mnoge le trdovraten plevel, ki ga je treba...

Naravni pripravek, ki takoj odpravi herpes!

Imate tudi vi težave s herpesom na ustnicah? To težavo ...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Irena Dolinšek - IR1

Irena Dolinšek - IR1
upokojena organizatorka dogodkov


"Ljudje se moramo čim prej otresti strahu pred staranjem in delom življenja v penziji! Pomembno je, da sprejemamo vse stopnje razvoja v svojem življenju in izkoristimo njihove prednosti, saj je teh v vsakem obdobju življenja veliko, če jih le vidiš."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.