Vsaka postaja ima po deset ključavnic in po pet koles, skupaj trenutno 25 koles. Kolesa bodo čez zimo ustrezno shranjena.
»Izposoja koles je že povsem konkreten ukrep trajnostne mobilnosti. Tako v prakso uvajamo aktivnosti, da v naslednjih petih do sedmih letih z sinergijskim učinkom več ukrepov dosežemo zmanjšanje izpustov ogljikovega dioksida za 21 odstotkov, da v Kranju ne govorimo več o preseganju prisotnosti PM 10 delcev, da se vpadnice razbremenijo za 35 odstotkov in imamo v mestu za 35 odstotkov več kolesarjev,« je bil ob vzpostavitvi samopostrežnih kolesarskih postaj zadovoljen župan Boštjan Trilar.
V okviru izposoje koles je predvidena letna članarina ob registraciji v sistem. Registracija v sistem bo predvidoma mogoča v TIC-u (Turistično informacijskem centru) na Glavnem trgu v starem Kranju in na samih terminalih za enkratne uporabnike. Mestna občina Kranj je v prvi fazi v sistem investirala 80.000 evrov, strošek letnega vzdrževanja pa je ocenjen na 15.000 evrov.
V decembru 2016 se načrtuje postavitev še šeste postaje. V letu 2017 je skladno s Celostno prometno strategijo in načeli trajnostne mobilnosti predvidena razširitev sistema z vsaj še dvema dodatnima postajama. Pri tem pričakujemo pozitivni vpliv na okolje z zmanjšanjem onesnaženja s CO2 ter zmanjšano potrebo po parkiriščih v samem mestnem jedru in ožjem središču.