Bonton nam pomaga pri lažjem sobivanju z drugimi. Naša družba še kako potrebuje pravila za dostojno komunikacijo in vedenje v medsebojnih odnosih, trdi Bojana Košnik Čuk, strokovnjakinja za kulturo vedenja, diplomatski in poslovni protokol. Ugotavlja, da smo še posebej šibki pri netiketi, oziroma bontonu pri komunikaciji prek ekranov: na družbenih omrežjih ali prek elektronske pošte.
Ena od novosti sodobne družbe je poklic družabnice ali družabnika starejših, to je zaupanja vredna, empatična oseba, ki se druži z osamljenimi, z njimi obuja spomine, jih spremlja po opravkih ali jim kako drugače pomaga. Dve družabnici predstavljamo v decembrski Vzajemnosti, v kateri pišemo med drugim tudi o tem, kako se ubranimo pred prehladom in katera hrana nam ustreza, ko imamo težave z želodcem.
Za marsikoga, ki ga čaka tovrstna preiskava, bo dobrodošla podrobnejša razlaga, kako poteka preiskava trebuha z ultrazvokom. Priporočamo tudi članek o samopregledovanju zadnjika, saj na ta del telesa preradi pozabljamo, čeprav nam lahko povzroči marsikatero nevšečnost.
V decembrski Vzajemnosti je bralcem svojo življenjsko zgodbo razgrnil igralec Gojmir Lešnjak Gojc. Ne spreglejte prispevka o tem, zakaj za volanom ne smemo biti neučakani (in neolikani!), moškim, ki nosite brado, pa svetujemo, kako jo negovati, da vam bo res v okras …
V predprazničnem času so dobrodošli nasveti, kako izdelamo medeno hišico; katere rastline so primerne za živa božična drevesa, da ne kupujemo umetnih, kako z nekaj spretnosti običajno oblačilo spremenimo v bolj svečanega in kako ustvarimo lepe božične čestitke s pomočjo računalniškega programa za grafično oblikovanje.
Bralcem smo ob koncu leta pripravili tudi darilo: reviji je priložen setveni koledar po metodi znamenite Marije Thun.
V rednih rubrikah za vsakogar nekaj
Na vprašanja bralcev v Vzajemnosti (in ob določenih dnevih tudi po telefonu) odgovarjajo strokovnjaki s področja zdravja, prava, pokojnin, oskrbe bolnikov in delovnega prava. Objavljamo ideje za ročna dela, namige za pohode in izlete, male oglase, utrinke iz upokojenskih društev ter uganke, križanke in nagradne igre. S posebnim veseljem pa predstavljamo ljudi, ki z bralci delijo svoje bogate življenjske izkušnje.
Naročite brezplačni ogledni izvod
Najbolje boste Vzajemnost spoznali, če naročite brezplačni ogledni izvod, saj revija ni v prosti prodaji. Pokličite na tel. št.: 01 530 78 44.
Če vam je všeč in bi jo radi naročili, izpolnite naročilnico, pripeto v reviji, in nam jo pošljite (poštnina je že plačana), ali pa izpolnite naročilnico na spletni strani www.vzajemnost.si. Tistim, ki raje berete članke na računalniku ali telefonu, omogočamo tudi elektronsko naročnino v PDF obliki.
Naročniki poleg obilice dobrih člankov dobijo še nekatere ugodnosti. Med drugim lahko trikrat na leto brezplačno objavijo mali oglas ali se pogovorijo s katerim od svetovalcev.
Za več informacij o reviji Vzajemnost obiščite spletno stran Vzajemnost.si ali Facebook stran.