»Želijo si, nekateri pa zahtevajo in pravijo da je upokojencev 1/3 populacije v RS, da bi bila ta omejitev podaljšana vsaj za 2 uri, torej do 12.00 ure, ali pa deljeno, nekaj na popoldanski čas, saj bi tako lažje opravili potrebne nakupe,« navajajo pri Zvezi društev upokojencev Slovenije
(ZDUS) in dodajajo še: »Razumite nas, da smo starejši počasnejši in potrebujemo dalj časa za nakup kot tisti mlajši od nas. V dveh urah, ko je možnost treh oseb v trgovini, je tako zelo malo možnosti, da če si deseti v vrsti pred trgovino, sploh prideš na vrsto in v tem časovnem okviru opraviš nakup.«
Ob tem pa vsekakor poudarjajo, da morajo biti starejši ljudje predvsem doma, a se v mnogih primerih ne da izogniti obiska trgovin Vsi upokojenci niso v tako visoki starosti, da bi v teh zaostrenih razmerah, ko oskrba sloni predvsem na prostovoljcih, oteževali samooskrbo tistih mlajših, ki to ob upoštevanju zaščitnih ukrepov lahko storijo.
Diskriminacija se pri upokojencih ne sme dogajati v nobenih omejitvah.
»Že tako najbolj občutijo spremembe in so odrinjeni od normalnega pokrivanja vsakodnevnih potreb. po dobrinah in storitvah. Problem se kaže tudi v odločitvi, da ne delujejo vsi bančni avtomati, ko pri poštah ,ki jih v manjših občinah ni in je velik problem, kako naj urejamo storitve v tem času. Želja in hlastanje po kapitalu že tako povzroča veliko diskriminacijo med starejšimi, v tem času pa še bolj,« poudarjajo pri ZDUS.
Velika večina jih ostaja doma in se držijo navodil, ki veljajo za vse državljane.