Pogosto se zgodi, da z rezultatom pranja oblačil v pralnem stroju nismo zadovoljni. Morda oblačila niso dobro oprana, morda ostaja na njih neprijeten vonj, madeži, lahko se nam zgodi, da se skrčijo, razbarvajo, pobarvajo, so trda, zelo zmečkana, itd. včasih za to krivimo pralni stroj, pralni prašek.
Da bi bilo pranje oblačil bolj uspešno, smo zbrali nekaj zelo uporabnih nasvetov. Preberite jih in jih preizkusite – zadovoljni boste!
Pranje obutve v pralnem stroju
Spadate med tiste, ki tudi kakšne športne copate ali pa čevlje iz blaga operejo kar v pralnem stroju? Strokovnjaki to početje odsvetujejo. Toplota vode v pralnem stroju lahko uniči obutev, stopi lahko lepilo in deli obutve lahko odstopijo. Prav tako lahko deformira čevlje, ti se lahko skrčijo, manjši delci, ki odpadejo pa lahko poškodujejo ali zamašijo cev pri pralnemu stroju.
Odstranjevanje madežev rdečega vina z belim vinom?
Madeža rdečega vina ne odstranjujte z belim vinom. Na madež dajte tekoči detergent, oblačilo pa za nekaj ur potopite v mrzlo vodo. Nato operite kot običajno.
Teniška žogica je praktična
Če boste v pralni stroj poleg vaših brisač dali še teniško žogico, bodo oprane brisače veliko bolj mehke.
Več praška za bolj čisto perilo
To nikakor ne drži. Če boste dodali več praška, zaradi tega perilo ne bo nič bolj čisto, povzročite lahko le, da na oblačilih ostanejo beli madeži, tudi neprijeten vonj.
Čiščenje pralnega stroja
Strokovnjaki pravijo, da je čiščenje pralnega stroja nujno opravilo. Dovolj je, da to opravimo enkrat na dva meseca ali pa enkrat mesečno, če peremo zelo pogosto.
Postopek čiščenja pralnega stroja je sledeč: V boben dajte deciliter alkoholnega kisa, nato pa stroj vključite na najdaljši program in na največ stopinj. Nekaj alkoholnega kisa lahko dodate tudi v dozirni prostorček.
Uporaba programa z manj stopinjami Celzija
Prav je, da peremo spodnje perilo, brisače, belo posteljnino, rjuhe, kuhinjske serviete na 90 stopinjah Celzija. S tem uničimo umazanijo, bakterije.
Ostala oblačila pa lahko peremo na 40, 30 ali celo na nič stopinjah Celzija. Na tak način varujemo okolje, porabimo manj električne energije ter preprečimo, da bi se oblačila razbarvala ali pobarvala.