Psihologi iz novozelandske univerze Victoria, so učinek pozitivnega razmišljanja raziskali bolj podrobno in prišli do zanimivih ugotovitev. Pozitivno razmišljanje na človeške možgane deluje podobno kot hipnoza. Če o neki zadevi, ki jo moramo narediti, za katero si želimo, da se uresniči, razmišljamo pozitivno, se vse naše misli in dejanja (morda tudi nehote) osredotočijo na ta cilj. In prav zaradi tega, ker so naše misli usmerjene v določen cilj, pomeni, da smo sami sebe na nek način programirali, do želenega uspeha in ta se bo slej ko prej tudi dejansko zgodil.
Naše pozitivno razmišljanje nima nobenega opravka s čudežem, naše želje in misli so tiste, ki nas ženejo do zastavljenega cilja. In večkrat, ko se nam ta uresniči, bolj samozavestni postanemo. Prav zato se vsakega izziva, pa naj bo na prvi pogled še tako oddaljen, lotimo lažje in z večjo mero optimizma. In če se nam ne posreči takoj, se naučimo, da ne odnehamo, temveč poskušamo znova in znova.
In prav v tem je rešitev, menijo psihologi. Pozitivno razmišljanje, ki prihaja iz naših misli, je močno orožje pri uresničevanju zastavljenih ciljev.