Nenehno koriščenje sredstev za dezinfekcijo rok
Če nenehno uporabljate sredstvo za dezinfekcijo rok, bi bilo dobro, da bi naredili odmor. Razen, seveda, če ne delate v bolnišnici, ali kje drugje, kjer je to nujno potrebno. Najboljši način za čiščenje rok sta še vedno milo in voda, sredstva za dezinfekcijo pa uporabljajte, kadar teh dveh nimate pri roki. Prepogosta uporaba namreč lahko privede do tega, da postanejo bakterije odporne.
Umivanje zob po vsakem obroku
Umivanje zob po vsakem obroku je priporočljivo. Toda, če ste jedli ali pili nekaj, kar vsebuje kislino, kot na primer citrusi, je bolje, da počakate dobre pol ure. Kislina načne zobno sklenino in ta je takoj po obroku zelo občutljiva. Če boste zobe takoj ščetkali, jo lahko poškodujete.
Izpuščanje obrokov
Mnogi menijo, da če bodo kak obrok preskočili, bodo pri naslednjem bolj lačni in bodo lahko pojedli več. Ponavadi to ljudje počnemo, kadar smo vabljeni na kosilo, večerjo. Namerno ne jemo, da bi potem lahko jedli več. Ampak, to ne drži. Če boste zelo lačni, boste pojedli na hitro, občutek sitosti bo nastopil še prej. Ali pa se bo zgodilo nasprotno: pojedli boste ogromno, pa boste še kar lačni. Imeli boste željo po slanem ali sladkem, kljub temu, da boste ravnokar pojedli obilen obrok. Prenajedanje pa bo potem vodilo do slabega počutja in nemirnega spanca.
Voda iz plastenk
Nekateri danes pijejo še samo vodo iz plastenke. Takšna voda pa je 'mrtva2 voda, ne vsebuje klora, kar ni najbolje za zobe. Ti lahko začnejo propadati. Če imate pitno tekočo vodo, je to najboljša izbira. Voda v plastenki pa naj bo za rezervo.
Vitaminski dodatki
Pogosto ljudje jemljejo razne multivitaminske dodatke, minerale in podobno, pa četudi niti ne vedo, ali jim teh primanjkuje ali ne. Preveč določenih snovi pa lahko ravno tako škoduje zdravju. Zato je prav, da se vedno, preden se odločite za razne dodatke k prehrani, posvetujete o tem s svojim zdravnikom.