Priporočamo: TOP 4 knjige, ki jih boste z veseljem prebrali

Moj čas > Knjige | piše: Uredništvo | 7.4.2021
Ljubitelji dobrih knjig, v prispevku najdete izbor štirih knjižnih novosti, ki jih priporočamo v branje.
Branje dobre knjige je odlično razvedrilo. (foto: freepik.com)
Branje dobre knjige je odlično razvedrilo. (foto: freepik.com)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

Založba Učila priporoča tri knjižne novosti, ki vas bodo zagotovo navdušile.

Igra z ognjem

Nova samostojna knjiga avtorice ljubezenskih uspešnic!

Ljubezenska zgodba, polna skrivnosti, napisana z bolečino in zapečatena z lažjo!

Zlomljeni fant na poti k uničenju.
Dekle z brazgotinami, ki se boji življenja.
Grace Shaw in West St. Claire sta popolni nasprotji.
Ona je čudno dekle iz okrepčevalnice.
On je skrivnostni fant, ki je z motorjem prihrumel v zaspano univerzitetno mesto v Teksasu in se bori v prepovedanih dvobojih.
Ona je za ljudi nevidna.
On je najbolj razvpit fant v mestu.
Ona je izobčenka.
On prinaša težave.
Ko West vdre v Graceino mirno življenje, se trudi, da bi ugotovila, ali ji bo prinesel srečo ali bolečino.
Toda bolj ko ga odriva od sebe, bolj leze iz svoje lupine.
Zave se, da je vanj vedno bolj zaljubljena.
In če se igraš z ognjem, se lahko opečeš.

Še več boste našli tukaj

 

Hvala, gospod Dior

»Sreča je skrivnost vse lepote.«

Francija, 1947: Mlada Célestine se preseli v Pariz, kjer spozna mladega oblikovalca Christiana Diorja. S svojo naravno ženstvenostjo navdihuje oblikovalca ter postane njegova osebna tajnica in muza. Ljudje se v tem času še vedno spopadajo s posledicami vojne, vendar obenem hrepenijo po lepoti in novih časih, zato se kmalu ves svet navdušuje nad Diorjevo ženstveno, elegantno modo.

Célestine se skoraj izgubi med visoko modo in novim izobiljem, vendar najde ... Ljubezen.

Mlada ženska v povojnih letih išče svojo srečo v Parizu in spozna Christiana Diorja, ki s svojim novim videzom naznani novo ero mode.

Diorjevo zasebno življenje je bilo dolgo zavito v tančico skrivnosti, a ga ta knjiga delno razkriva.

Še več najdete tukaj.

Sveti otok

Prvi primer v kriminalni seriji avtorice, ki je znana kot ‘kraljica kindla’!

Višji inšpektor Ryan se zateče na Sveti otok, ko mora za nekaj časa pustiti službo preiskovalca umorov in oditi na prisilni dopust.

Nekaj dni pred božičem je miru na lepem konec in okoliščine ga poženejo nazaj v mračni svet zločina, saj med starodavnimi razvalinami otoškega samostana najdejo umorjeno mlado dekle.

Ko se nekdanja domačinka, doktorica Anna Taylor, vrne na otok kot policijska svetovalka, na površje priplavajo spomini in jo prisilijo, da se spopade s preteklostjo. Z Ryanom sprva kar ne najdeta pravega načina sodelovanja v lovu na morilca, ki prosto hodi po otoku, preiskavo pa dodatno zapletajo še poganski obredi in malomeščanska politika.

V tej hitro berljivi klasični kriminalki, v kateri je dogajanje umeščeno na slikoviti otok Lindisfarne na severu Anglije, ki ga plima vsako noč odreže od kopnega, sta zločin in napetost začinjena s ščepcem romantike in humorja.

Še več boste našli tukaj.

Smrt pod platano

Primer višjega inšpektorja Ryana!

Preteklost nikoli ne ostane dolgo zakopana …

Višji inšpektor Ryan je prepričan, da so viharni časi končno mimo, potem v zgodnjih urah poletnega enakonočja v rimskem Hadrijanovem zidu pod stoletno platano najdejo okostje mlade ženske. Deset let je ležalo tam, Ryanova naloga in naloga njegove ekipe pa je, da ugotovijo, kako je tja prišlo.

Policisti med preiskavo naletijo na številne niti iz preteklosti in sedanjosti, ki se med seboj vse bolj zapletajo, višji inšpektor Ryan pa se mora soočiti z lastnimi demoni v smrtonosni igri mačke z mišjo, saj ima opravka z ubijalcem, za katerega se zdi, da ga ni mogoče ustaviti.
V tej hitro berljivi klasični kriminalki, v kateri je dogajanje umeščeno v osupljivo lepo podeželsko pokrajino na severu Anglije, znano po Hadrijanovem zidu, sta zločin in napetost začinjena s ščepcem romantike in humorja.

Še več boste našli tukaj.

Smrt pod platano je eksplozivno nadaljevanje uspešnice Sveti otok in drugi roman v seriji kriminalk o višjem inšpektorju Ryanu, ki se dogajajo v slikoviti Northumbrii.

 

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Intervju: Ustvarjalnost starejši osebi nudi občutek namena in cilj, da ostane aktivna...

Vse več raziskav kaže, da ima ustvarjalnost neverjeten ...

Babičin slog, ki osvaja modne brvi – ko udobje postane nova eleganca

Po desetletjih, ko je bila moda pogosto sinonim za mlad...

Baldrijan: Zdravilo za živce, srce in nespečnost

Baldrijan ali zdravilno špajko (Valeriana officinalis)...

Zeleni čaj in hujšanje: kaj res deluje in kaj so miti?

Zeleni čaj že dolgo velja za napitek, ki bi lahko pomag...

Matjaž Florjanc Lukan: »Dobra služba je delo, ki te notranje izpolnjuje«

Večina nas hodi v službo, ker je pač treba služiti dena...

Zajtrk, ki dela čudeže: z njim boste shujšali trikrat hitreje!

Če bi radi hitro in zdravo shujšali, potem si pripravit...

5 trikov, s katerimi se znebite skrbi

Ste tudi vi med tistimi, ki jim vsakodnevne skrbi jemlj...

Simbolična pogreba Neishe in Marka Verdeva odprla razpravo o minljivosti

V Ljubljani je Slovensko društvo Hospic ob 30-letnici d...

Kako varno in prijetno uporabljati Facebook in Instagram

Spletna omrežja so postala del vsakdanjega življenja. N...

4 nasveti, ki ohranjajo zdravje ščitnice

Težave s ščitnico so dokaj pogost problem, s katerim se...

KUHALNICA: Enostavni čokoladno orehovi polžki

Čokoladno – orehovi polžki na hitro so preprosti sladki...

Zdravje se začne pri zdravem odnosu do sebe in drugih

O odnosih in zdravju se veliko piše, a kako sta ti dve ...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Irena Dolinšek - IR1

Irena Dolinšek - IR1
upokojena organizatorka dogodkov


"Ljudje se moramo čim prej otresti strahu pred staranjem in delom življenja v penziji! Pomembno je, da sprejemamo vse stopnje razvoja v svojem življenju in izkoristimo njihove prednosti, saj je teh v vsakem obdobju življenja veliko, če jih le vidiš."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.